şükela:  tümü | bugün
  • biribirinden onemli sinemada izlenmesi icab eden yonetmenin filmlerinin secilip, ayiklanip gosterildigi istanbul film festivalinin en faideli ve en ilgi goren etkinligi (bakiniz kultur dolu bir is olunca hemen etkinlik oluyo, oysa ki okuz gibi oturup izliyor, hic bi etkinligimiz olmuyosa da seyirlik diyemiyoruz)

    kanimca ustalara saygi sinemasi adinda, hususi ustalarin filmlerinin gosterildigi bir sinema insa edilse cok guzel para yapar, pek guzel faidesi dokunur.
  • fazla uzun tutulmaması gereken bir sorunsaldır. zira ustalara gereginden fazla saygı gösterirseniz şantiyedeki konumunuz sarsılmaya başlar.

    zamanla tepenize çıkan ustalar, sultanbeyli'de yaptıkları 6 katlı apartmanların depremde zarar görmediğini ama hemen yan blokta bir mimaranım tarafından yapılan binanın nasıl da yıkılıverdiğini, basamak genişliklerini fazla tutmanın estetik olarak hiç iyi olmadığını ya da binayı granitle süslemenin ne kadar hoş olabileceğini söylemeye başlarlar.
    bunları dinlemek istemiyorsanız ustalara saygınızı fazla çaktırmayın, sevgili şirin mimarcıklar.*
  • hafta sonlari evde yapilabilecek yegane aktivitelerden biri*.
  • bir dönem birikim dergisinde yer alan ve serdar turgut, hıncal uluç, toktamış ateş, ertuğrul özkök gibi isimlerin nadide eserlerinin sergilendiği köşenin ismi.