şükela:  tümü | bugün
  • eskiden şans göstergesi olan bu olay şimdilerde kuş gribine merhaba demenizi ve bok yoluna gitmenizi sağlayabilir.
  • soyle bisi varki her insanin basina gelen bir olaydir bu. dinle irkla mezheple, hele hele bilhassa sansla hicmi hic alakasi yoktur. yasadim, biliyorum. bu guzelim hayvanlar sevilince guzel lakin sicmaya gelince bombok bi durumla karsilasilir, sanstan ise eser yoktur. envayi cesit yerime sicmislardir, vucudumun tum bolgeleri bu duruma, kus bokunun o hassas yapisina aliskindir. boynumdan koluma, cayimdan avuc icime kadar sicmadik yer birakmamislardir. ama bugune kadar bana piyangodan yada kazikazandan amorti dahi cikmamistir. cikasida yoktur zaten. inanmayin, inananlari uyarin.
  • iki hafta önce taksimde başıma gelen ve yanımdaki kız arkadaşımla beraber dakikalarca gülmemize neden olan, çevredeki insanların bize acayip şekilde bakmasını sağlayan bir doğa olayı.
  • geçenlerde kafama sıçtı bir tanesi, orospunun evladi combo atti, siyahli beyazli macun gibi salladi torpili gitti. bir tim kurulsun ve peşlerine düşülsün bundan sonra, zamansız bir anda pike yapıp bombalayıp gidiyor deyyus, bunlar uçan iblis, kşşt kştt, defol, sarımsak, istavroz pardon o vampirdi, hepsine pirinç yediricem su içince patlasın ibneler.
  • az önce başıma gelen olay. üstüm başım yemyeşil oldu. hayvan oğlu hayvan 1 ay boyunca tutmuş tutmuş, benim ordan geçmemi beklemiş. bu aralar boşuna sayısal loto oynamayın. eğer sıçılan miktar ile ikramiye arasında doğru orantı varsa, birkaç ay boyunca ikramiyenin sürekli bana çıkması lazım. o derece.
  • neredeyse ayda iki defa başıma gelen talihsizlik.

(bkz: gökten meg ryan yağsa bize er ryan düşer)
  • bakırköy özgürlük meydanında kuşların özgürlüklerini hatırlatma şekli.
  • istanbula gelir gelmez, burnunuzda tuten bogaz manzarasi ve havasi icin kic donduran soguga ragmen vapurda disari oturursunuz. once yaniniza vapurun bacasindan daha beter tuten bi grup oturur, bogaz havasi yerine bol bol karbonmonoksit alirsiniz. bu da yetmezmis gibi onunuze resim cekme bahanesiyle bi sirik dikilir, manzara da hikaye olmustur artik. tam bundan daha kotusu olamaz derken cevrenizdeki onca adam yerine bir marti tam sag omzunuzun ustune birakiverir**. artik elden bisi gelmez, guler gecersiniz. istanbuldasinizdir ya. derdi bile ayri guzel olur.
  • minicik bir umit de olsa sans getirecegine inanilmasa cekilmeyecek olan durum. uste basa, geldimi birsey degil. beyazli yesilli diskinin bir de adamin yeni yikadigi tertemiz saclarinin tam ortasina dusmesi var, boyle soguk " shlopp " diyen bir sesle. insan gayri ihtiyari omuzlari kaldirip ensede dikilmis butun sinirlerin ayaklanmasiyla basi geriye dogru atiyor o an lakin nafile, asil dert ondan sora basliyor. igrenc olarak tabir edilicek duygu.