• üç arkadaşım bozcaada'da, ıssız sandıkları bir koyda denemişler bunu. tabi sonrasında tepelerde bir izdiham, insan seli, kalabalık falan derken kızlar üstlerini giyene kadar adanın o tarafı 28 cm daha denize gömülmüş.
  • kayseri'de bir bağ evinin damında, nasıl olsa kimse görmüyor, etraf ıssız dağlık bir bölge deyip yapanlar oldu.
    üstlerinden geçmedik askeri helikopter, askeri kargo uçağı kalmadı. nerden haber aldılar radarlar memelere mi ayarlıydı bilinmiyor.
    hatta uçağın bir tanesi farlarını yakıp yakıp söndürüyordu.
  • şöyle bacakları ayırarak çırılçıplak sere serpe yapılanı en makbul olanıdır.
  • kültürüne göre normal sayılabilecek bir eylem.

alman ve fransız örnekleri, en çok verilen örneklerdir, ancak bu, anakara avrupası kültürleri arasında cinselliğe ve cinsel özgürlüğe olan bakış açısı nedeniyle olan, kültürden gelen bir özelliktir. unutmayalım ki fkk ideolojisi de alman çıkışlıdır.

ruslar arasında da vardır, ama nispeten daha azdır. özellikle kuzey slavlarında, gözlemlediğim kadarıyla cinsellik bastırılmamasına rağmen, göz önünde çok yaşanmaz ve o yüzden memenin erotik anlamlarının daha yoğun olması durumu söz konusudur.

ingilizler'de bu yoktur veya daha azdır. özellikle ingiliz tarihinde, interregnum döneme kadar (jacobean era, carolin era gibi), din reformu ve dine bakış, anakaradakinden biraz daha farklıdır. din reformu, ingiltere'de anakaradaki gibi olmamıştır. kadınlara toplumun genel yaklaşımı "ıslak, soğuk, günahkar" olmuştur. belki de o dönemlerden gelen bir "memeye atfedilen erotik önem" mevcuttur, zira kadının cinsel nesneleşmesi daha barizdir.

keza amerika aynı durumdadır. hatta, avrupa'nın ve özellikle ingiltere'nin en tutucu, ancak özellikle de en baskı altında olan grupları akın akın amerika'ya gitmişlerdir. cinselliğin sık yaşanması ancak toplumsal birtakım "normların" baskısı sonucu meme yine yüceltilmiş bir erotik unsur olmuştur. 18 yaşından önce cinsel ilişkiye girmek hapisle cezalandırılabilecek bir suçtur mesela. "alan razı, veren razı" da işlememektedir.

ancak, toplumsal baskının ciddi boyuta ulaştığı müslüman yoğunluklu ülkelerde iş apayrı bir boyut alır. bizde üstsüz güneşlenmeyi bırak, areola'nın kenarı ufacık gözükse ciyaklamaya başlar. erotizmden ziyade oraya bir ar, namus yüklenmiştir. ondan iş çok fenadır, çok.

japon kültüründe çıplaklık hem tabudur, hem de değildir. ilginç adamlardır. tek bir gerçek varsa, çıplaklık komiktir. komedi unsuru olarak kullanılır. japon hamamlarında (sento ve onsenler) iş farklıdır mesela. ama üstsüz güneşlenmek? aman...

benim düşünceme gelecek olursak: severim arkadaş. bir avusturyalı tanıdığım ben güneşlenirken yanıma cıbıl cıbıl sallanan memelerle oturduğunda nefesim kesilmişti (yaş: 16-17 tabii). o gün bugündür meme benim için mükemmel bir objedir. memesiz hayat geçmemeli. hayatım boyunca kukuyla olandan çok daha fazla memeyle münasebetim olmuştur. herkesin öyle olabilir, ama bende kuku 1'se meme 1000'dir herhalde. ben memeciyim, meme severim.

üstsüz güneşlenme konusunda, eski bir kız arkadaşım bana "meme ucuna zararı olmasa ve oturup izleyecek olan ayılar olmasa ben de yapardım" demiştir bir kere. o sıralarda daha çıkmıyorduk üstelik, ama bunu duyunca "uuu beybi güzel bi hareketlenme oldu bende" demedim değil ilk başta, ne yalan söyleyeyim? severim memeleri, görmeyi de severim. meme ucu tahmin etmece oynamak en büyük hobimdir bu hayatta (oha... değil tabii. ama vaktinde başlığını bile açmıştım, öyle söylim).

meme!!!
  • çok gerekli, çok elzem bir hareket.

yalnız, elli kere söylenmiş; fransız erkekleri bu olayı sallamıyorsa, ya alemin en kolpacı, en içten pazarlıklı çakallarıdırlar, ya da süzme ibnedirler, ya da fransa plajlarında sadece memelerini dizinde sektiren kadınlar takılıyor.

meme lan bu, kim bakmaz? doyulacak bir şey değil neticede.
  • sevgilim olursa yapmasını istemeyeceğim davranış. ben seviyorum sevişirken lamba gibi parlayan memeleri.
  • ölüdeniz'de çok sık görebileceğiniz durum.
    (3-5 abaza çeksem, memleketimin turizmine katkım olur)
  • illa aklınıza plajları çağrıştırmaması gereken eylemdir.

denize hasret alman vatandaşları için güneşli pazar günlerinin çoğunda büyükçe parklarda, kentlerin ortasında kadın-erkek, genç, yaşlı birçok kişinin gerçekleştirdiği etkinilk.
    bir örnek gerekirse:
    (bkz: münchen englisher garten)

ben ordayken ne oldu. hepi topu bir kişiyi gördüm. ama onu da tam gördüm. sadece üstsüz değil aynı zamanda altsızdı da.
    küçük bir ayrıntı vermem şart oldu artık. kendisi 60-65 yaşlarında bir beyamcaydı.

(bkz: travmatik etkileri hala sürüyor)

edit: bunu kimseye yedirmem, önce ben davranmalıyım.
    (bkz: entry nick uyumu)
  • bir yerden sonra doygunluk oluyor tabi diyenleri fransız diye ırkçı bir yaklaşımla ayırmamak gerekir. kadınlara ilgi duymayan yada görme bozukluğu olan erkekler diye ayırabiliriz. meme neticesinde bu, yeteri değil, çirkini vardır ki ona bile karar vermek için en az bir kez bakılır.
hesabın var mı? giriş yap