*

şükela:  tümü | bugün
 • bu da hitlerden kalma bi gazdir. alman markalarinin reklamlarinda hep ustun alman teknolojisi diye lansedilir urunler. abarti bir sifat oldugu hakkinda fikrim ise sozlukteki edit fonksiyonu sayesinde zaman icinde rahatlikla degismektedir.
 • (bkz: benckiser)
 • almanyanın herhangi bir ucunda bucağında üstün alman teknolojisinin aspectleriyle karşılaşılabilir. şehirlerarası tren yolculuğundan sonra trenden inersiniz, karşınızda bir araba kiralama otomatı sizi beklemektedir. kredi kartınızı sokar, istediğiniz markayı seçersiniz ve süreyi belirlersiniz. hemen akabinde otomatın yanındaki küçük çekmecelerden biri açılır ve o da nesi? arabanın anahtarı karşınızdadır. makbuzunuzu anahtarınızı alır, istasyonun hemen altındaki otoparktan kiralık arabanıza binip şehri gezmeye çıkarsınız.
  faks çekmeniz ya da mail atmanız mı gerekti? her köşebaşında bulunan telekiosklardan -ki internetli telefon kulübelerinden başka birşey değildir bu- birini kullanarak kredi kartınızı yerleştirip faksınızı çeker, mailinizi atarsınız. böyle bişeydir üstün alman teknolojisi. (bkz: hastasıyım)
 • alman insanlari urettikleri urunlerde sifir hata payi verirler,garanti maranti yoktur onlarda bir nevi ustunler yani.
 • özellikle araba alanında ürettiği teknolojilerle üstünlüğünü ve adını ispatlamış teknoloji.

  (bkz: volkswagen)
  (bkz: mercedes)
  (bkz: bmw)
  (bkz: opel)
 • yarış pistlerinde ferrari karşısında maymuna dönen ezik teknoloji
 • (bkz: neumann)
 • (bkz: telefunken)
 • alman disiplini ve inceligiyle hazirlanmis ozellikle agir sanayide cok gelismis teknolojiye verilen isim. alman teknolojisi akla ilk bmw'leri, mercedes'leri getirir. halbuki siz hic alman yapimi bi panzere bindiniz mi?! kalkislar super yapistiriyo koltuga valla, dag tas demiyo. ama bu teknoloji endustriyel alanda kendini gostermistir en cok. ingilizce dunya'ya ne kadar hakim olmus olursa olsun, uretim yapan kocaman sanayi fabrikalarina gitmenizi tavsiye ederim. makinelerin cogunlugu alman yapimidir. japonlar da siki rekabet etmektedirler arada. bu makinelerin uzerindeki butun ozellikler ve dugmeler almanca isimlendirilmislerdir. her yerlerinden almanlik fiskirmaktadir aletlerin. makinelere iyi bakim yapilirsa uzun yillar sorun yikarmazlar. yok "saat 5 oldu mesaim bitti ben kaciyom hasan" derseniz, silindirleri temizlemeyip, herhangi bi yag sizintisi var mi diye kontrol etmeden cekip giderseniz, iki ayda bir teknisyen cagirirsiniz. ustun alman teknolojisinin tabii ki ustun alman muhendisi ve teknisyeni de vardir. kosar yardiminiza ellerinde kontrol kalemleri, gozlerinde yuvarlak gozlukler. bunun japon versiyonu kompakt japon teknolojisi, turk versiyonu ise olmayan turk teknolojisidir.