820 entry daha
  • böylesine değerli bir hocaya yakıştıramadım söylemlerini öncelikle.

allahtan, yeni neslin nabzını tutan bir öğretmen olarak şunu görüyorum;

1- yeni nesilde baş örtülü kızlar da baş örtüsünü tercih etmeyen genç kızların çoğu da hükümetten, politikaları tükenmiş muhalefetten nefret ediyor. baş örtülü olmak default olarak iktidar partisine oy vermek anlamına gelmiyor.

2- gençler birbirleriyle ciddi şekilde entegre olmuş haldeler. nefes almak istiyorlar. özgürlükler çok değerli. her şeyin gayet farkındalar.

3- baş örtülü genç kızlar hayatın her noktasındalar. bilgisayar okuyorlar, tıp okuyorlar, mühendislik okuyorlar, yazılımcı oluyorlar. ayrıca baya baya ciddi sayıda psikoloğumuz da var. bu harika bir şey. sayıları da geçmiştekinin çok çok üzerinde.

4- sevgili üstün dökmen'in bu fosilleşmiş ideolojisi artık bu ülkede destekçi bulacak güce sahip değil. nur serterlerin, kemal alemdaroğullarının, çevik birlerin türkiyesi çok çok geride kaldı. yeni nesil baş örtüsünü bir sorun olarak görmüyor. 70 lik, 80 lik fosillerin çöp ideolojilerinin yeni nesilde bir karşılığı yok artık!

onun için üstün'lerin hukuku geride kaldı!
  • troller kendini saklayan, korkak, kafası çalışmayan kişilerdir. roman okumazlar.
  • yobaz kudurttuğu için kendisine saygılarımı sunuyorum.
  • mağdur olmak, gündemi değiştirmek için pusuda bekleyenlere istediğini veren über aydın!
  • başörtülü psikolog psikiyatrist olmaz lafıyla ilgili önce sözlükte yazılanları okuyup ardından kendi sosyal medya hesabından ilgili düşünceyi ifade ettiği kesiti izleyince sözlüğün geldiği durumu daha net anlamamı sağlamış kişi. sözlük olaylardan haberdar olmak için iyi bir kaynak, ama olayları anlamak ve yorumlamak adına tam bir vakit kaybı.

malum lafını savunan da eleştiren de adamın ne dediğini dinlemeden başlığa bakarak bir şeyler sallamış. gerçekten adamı dinleyip de yorum yapan tek tük. üstün dökmen belli bir prensipten bahsediyor ve bunu dine indirgemeden din dahil farklı hayat görüşlerini yansıtan örneklerle açıklıyor.

konuya dışardan bakan biri olarak ben de kendisinin yaptığı işin kırmızı çizgilerine fazla bağlı kaldığını düşünüyorum. yine de farklı kişiler aynı meslekte farklı yaklaşımları/ekolleri benimseyebilir. bir kişide dökmen'in yaklaşımı olumlu sonuç verirken başkasında aksi bir yaklaşım sonuç verebilir. bu durumu din düşmanlığına bağlamak ağır andaval olmayı gerektiriyor.

ben de dahil kimseyi sallamadan dökmen'in görüşlerini kendi ağzından dinlemek isteyenleri böyle alalım.
  • kendisi çok değerli bir insandır ama seçime kadar şu mağdur edebiyatına neden olacak şeylerden uzak durmayı nasıl akıl edemez? zaten gündem karışık ve bu ifade çarpıtılacak. bugüne kadar söylememişsin 1 sene daha dayanamadın mı sayın üstün dökmen hocam?
  • haklı da diyemiyorum haksız da.saygim sonsuz büyük profesördür.
  • baş örtülü hakim savcı polis vs olmaz. daha doğrusu üniforma gerektiren işlerde baş örtüsü olmamalı, çünkü üniformanın bi diğer amacı da o kişileri kişisel görüşlerinden ayırmaktır.

ancak baş örtülü psikolog/psikiyatr bal gibi de olur. mini etekli bi kadın, ya da ne biliyim top sakallı bi erkek (genelleyerek konuştum) zaten kendi hayatı/yaşamı hakkında fikir verir, bu açıklaması çok gereksiz, neden bu kadar yükseldi anlamadım.

benim de psikiyatristim baş örtülü, benim hayat tarzımla baş örtüsünün zerre ilgisi yok ve çok da memnunum aldığım danışmanlıktan.
  • seçime daha çok var erken konuşmuş acele etmeseymiş.
  • onu bunu geçtim de kimse dememiş ki yaptığı açıklama başörtüsü polemiği yaratmanın yanında baya bir cinsiyetçi.

kadınlara özgü kıyafetler üzerinden ahkam kesiyor. erkek olan psikologları nasıl ayırt edecek?

ben ne psikologlar gördüm danışanıyla çok başka ilişkilere giren cinsel birliktelik falan yaşayan. meslek etiğine uygun davranıp davranmadığını nasıl denetleyeceksin? tüm kliniklerde tüm seanslar kameraya mı alınsın? bu ne kadar etik sizce?
27 entry daha
hesabın var mı? giriş yap