şükela:  tümü | bugün
  • iskitlerde yer alan, sanayi köftecisi olarak bilinen üstünel köftecisi, daha sonra ankaranın değişik semtlerinde * * aynı konseptte köftecilerin açılmasına vesile olmuştur.
    adeta yiyebildiğin kadar yeşillik, sebze parolası ile çalışır, kaldı ki biraz daha şundan istiyorum denilebilse de masadaki bütün yeşilliğin yenilebildiği görülmemiştir. bulaşık çıkartabilecek herhangi bir şey yoktur, plastik çatal-bıçak vardır ancak bunları da kullanmanız beklenmez. son gittiğimde eski salaşlığını kaybettiği gördüm. ancak her mevsim birinci kalite taze yeşillik vermeye devam etmekte. menüsü olup olmadığından şüpheliyim, varsa bile fiyat yazmaz*.

menüsünde fiyat yazmayan, bulaşık da yıkayamayacağınız bir mekana gittiğinizi hatırlayarak hesabı ödeyebilecek durumda olmanızı ümid ederim. aksi taktirde sanayide ince ayar almanız kaçınılmaz olur herhalde.
  • bu müessesenin belki de en büyük eksiği, vitamini kaçmasın diye müşteri önünde limon sıkarken çekirdeksiz limon suyu çıkartan tül kullanmaması, en kısa zamanda ilgileneceğim.
  • kofteleri cidden cok guzel.. 1 porsiyonu 9 ytl. 1.5 porsiyonda (actim biraz, evet) 20 ufak kofte geliyor. yesillikten baska kozde sarimsak da getiriyolar, cok leziz.

sorun su ki aksam 19:30'da servisi kapatiyorlar. sebep cift vardiya olmamasi.

misal esat'ta acicaksin bundan bi tane. iki vardiyali calistiricaksin elemanlari. sabaha kadar acik olucak. orda yenilen koftenin haddi hesabi olmaz. hep aspava'ya mi gidilcek arkadas..
  • yemekle beraber 5li paketler halinde eyüp sabri tuncer kolonyali mendil getirirler. bi arkadaşım sırf bunun için gidiyodu..

+ hadi kalkta sanayideki köfteciye gidelim olm..
    - daha dün köfte yedim olm yaa
    + ya kalk hadi gidelim hem kolonyalı mendil alırım biraz, arabaya koyarım..
    - (???) peki tamam..

bide bahçelievler 7. caddede çakması vardır bu köftecinin. (bkz: roka)
  • güzel köfteci. işletmecilerini allah şımartmasın.
  • görsel bir şölene çevirerek sundukları salataları on numara.
    2 kişi gittik, önümüze serdikleri yeşillikler ile orta büyüklükte bir öküz doyardı herhalde...
  • en zevkli yanı yemeği ve özellikle salatayı elle yemek. tek kötü yanı sormadan her türlü yeşilliği yığıp fazlasının hep çöpe gitmesi. işyerim civarda olduğu için çok gittim/paket söyledim ama daha yeşilliği bitirenini görmedim. keşke "yeşilliğinizin içinde roka/maydonoz/iceberg/soğan ister misiniz?" diye sorsalar.
  • hep aynı tazelikte yeşillikleri nasıl temin ettiklerini merak ettiğim köfteci. yaz kış ne zaman gitsem o yemyşil salata malzemelerinden gözümü alamıyorum çünkü. temiz de yıkanmış oluyorlar. köfteler de şahane. hatta o kadar gittiğim halde düne kadar hiç yememiştim, közde sarımsak da süper bir şeymiş.

ve fakat yer sapa. benim bildiğim yeri küçük sanayi'de olanı, köfteci şahin usta'nın az ilerisi. hadi ben eski iş yerim yüzünden alışkınım da, hayatında sanayiye adım atmamış biriyle gidince "götümüzü kesecekler burda bizim" yorumları duymak çok komik oluyor. hele o kişi eşyalarını orda unuttuğu için akşam karanlığında kıçın kıçın aynı yere dönmek daha da eğlenceli.

hocam bilmiyor ki ankara'da en lezzetli pide, kebap, köfte hep sanayi içinde konuşlanmış mekanlarda yenir. meraklısı vardır, sırf bunları yemek için evdekilere tamirlik olmayan arabayı bahane eder öyle gider falan.

neyse, biri gitti kaldı üç yer. bir ara onları da aradan çıkarırız artık*.

not: entryde bahsi geçen tutum ve davranışlar tamamen bir geyik muhabbeti ürünüdür. gerçeği yalnızca ben biliyorum*.
  • ticari itibarlarlarını zedelemek gibi olmasın ama oldukça sıradan bir köfteci. yeşillikler, domatesler-salatalıklar, közde sarımsak iyi hoş ama sonuçta burası bir köfteci ve yenilen köftenin iyi olmasını bekliyor insan. abartmış olmayayım ama köftelerin marketlerde satılan hazır köftelerden en ufak bir farkı yok. köfte kötü olunca da rokayla, maydanozun taze olması insanı cezbetmiyor. kısacası üstünel'de en kötü şey köfte. yediğimiz içtiğimiz bizim olduktan sonra 2 buçuk köfte için ödenen 54 lira da sizin olsun.

çok daha iyisi için: köfteci idris
  • leziz köfteleri olan yer. babamın bir gün beni götürmesiyle keşfettim. önüne gidene kadar da adamcağıza bayağı bozuldum, insan kızıyla buralara mı gelir diye trip yaptım ama haksız çıktım. mekan da şahane köfteler de. ayrıca verdikleri kolonyalı mendiller de pek güzel jest oluyor*