şükela:  tümü | bugün
 • bu uktede kastedilen uşun tükel ise, şu küçük bilgiyi verebiliriz. akademisyendir. istanbul üniversitesi sanat tarihi bölümü'nde öğretim üyesidir.
 • ikonografi alanında baş tacıdır , derslerinde ilgiyi her zaman canlı tutar . sopa kullanması efsanesini ise şu sebebe dayanmaktadır : asistanlık doneminde ders anlatmaktan yana duyulan heyecanı frenlemek adına baha bey eline sopa tutuşturmuştur . o gün bugün gelenekseldir...kendisi bir seminerde de bana sopasını verdiğinde çok mutlu etmiştir . konularla ilgilenmeyen öğrenciyle o da hayatta ilgilenmez. en önemlisi ise yıllığımıza kadar giren " ters sandalye" olayıdır . biçim-içerik ilişkisini işlediğimiz dersimizde hepimizin biçimi küçümseyen içeriğe önemseyen tavrına karşılık dersin sonuna kadar beklemiş ve tam çıkmadan önce sandalyesini ters çevirip "haydi şimdi oturun bakalım" diyerek bizleri faklı alemlere sürükleyip on dakika afallatmıştır ...
 • uzun zamandır tevrat üzerine çalışmaktadır ama çeşitli ailesel sebeplere çalışmayı ertelemiştir . kitabın yayımlanmasını dört gözle beklemekteyiz...
 • resimde anlam, ikonografi, yapit cozumleme gibi sanat tarihi konularinda adi pek anilan bir isimdir. kit oldugu soylenen notunu dersini iyi calismis olana cekinmeden verir. makalelerinde siklikla ozturkce sozcuk kullanimina rastlanir. fitilli kadife ceketleri, suet ayakkabilari ile kendine has bir giyim stili sergiler.
 • tavana bakarak ders anlatır, soru sorulmasından çok da hoşlanmadığını düşünüyorum.. zaten soracak payı da bırakmaz pek.. iyidir, hoştur.. lakin zor sınavlarıyla, düşük notlarıyla ünlüdür..
  hatta tek ders sınavımın sebebidir...
 • ters sandalye olayı bizimde basimiza gelmisti affalayip kalmistik. dersin en beklemediginiz ve hatta dalip gittiginiz bir aninda meshur sopasini size yoneltip; soruma cevap ver bakalim diyebilir oylece kaliverirsiniz. bir az kasinti durdugu kesin ama iyi hoca ve tam akademisyen.
 • "resmin dili-ikonografi'den göstergebilime" adlı yeni kitabı,"ikonografik çözümlemeler", "göstergebilimsel çözümlemeler" ve "sanatta betimleme mantığına ilişkin yazılar" gibi, üç ana başlık etrafında toplanan, makale ve yazılarını içeren kitabıdır. homer yayınevinden çıkmıştır.
 • ileri görüşlü bir akademisyen.hep ufuklara baktığından olsa gerek. aynı zamanda bir aica türkiye üyesi.
 • 20. yüzyıl sanatı dersine girip, daha ilk derste aleksander brener'in, malevich'in beyaz üstüne beyaz kare tablosuna çizdiği dolarlı resmin slaytını açmış ve "bu nedir?" diye sorarak 17-18 yaşındaki körpe beyinlerde ağır hasara yol açmış karizmatik akademisyen. gerçi daha öncesinde bölüme yeni başlamış öğrencilerin dersine girip, hiç bir laf etmeden sınıfta dolaşıp elindeki bir buçuk metrelik oklava biçimli sopasını da taşrken birden arkasına dönüp genç ve zavallı bir öğrenciye* "sen" "hö! ehh ehm evet ben?" "sanat tarihi nedir" diye kült bir soru sormuş evet bunu yapabilmiş akademisyendir.
  bir rivayete göre, profesör olmamak için elinden gelen çabayı gösteriyormuş.. iü sanat tarihi bölümü iç ilişkiler müdiresinin yalancısıyız..
 • cicegi burnunda bir profesordur artik kendisi. anekdotlarinin tadina doyulmaz. cogunlugunu kadin hocalarin olusturdugu turkiye akademik sanat tarihi camiasinin prenslerinden biridir. hocasindan ogrencisine herkes tarafindan sevilir ve yaptigi ise saygi duyulur.