• eğer işe ya da herhangi bir yere gidilmeyecekse, tatlı tatlı yorgana daha bir sıkı sarınarak uyumaya devam edilen durumdur.
  • uyurken bile yalnızlığın rahat bırakmamasıdır.

bir sonraki safhası, sevgiliyle uyunmadığının anlaşılmasıdır.
  • önümüzdeki birkaç hafta özlemini çekeceğimiz eylemdir.
  • üşenerek uyanmakın alt kümesidir.
  • üşüyerek uyanmak ne kadar iğrenç bi' şeyse yatakta terlemek de o kadar iğrenç bi' şey...lakin yataktan sürekli terli çıkmak akıllarda soru işareti oluşturabileceğinden tercihim üşüyerek uyanmaktır...

(bkz: terli çıkarım telaş yapmayın)
  • cam açık şekilde yattığınızda başınıza gelebilecek eylem. kapı da açıksa bi yerlerinizin tutulması kaçınılmaz.
  • başa gelebilecek en iğrenç durumlardan bir tanesidir. şu an onu yaşamaktayım. yataktan çıkıp hazırlanmam gerekiyor fakat çıkamıyorum. adres veriyorum, biri gelip kombiyi yaksın.
  • kombiyi kapatıp uyuduğumda başıma gelen olay.. lanet olasıca kafam..
  • intern olmak bir insanın sahip olabileceği en korkunç sıfatlardan biri buna sık sık değiniyorum.
    intern'um ve birazcık uyumamın mümkün olduğu her nöbette basıma geldi bu olay. öylesine hor görülmüş, iteklenmis oluyorsunuz ki çarşaf istediğiniz hastane personeli, hemşire sizi azarlıyor. yok sana çarşaf deme cirkefliğinde bulunabiliyor.
    her şeyi geçtim de hasta hasta tuttuğum bir dahiliye nöbetinde kalmam gereken odanın cok soguk olduğunu farkedip hemşire hanım'dan çarşaf istediğimde o lakayt tavrı ile çarşaf yok güzelim deyişini unutmam. kendisine çok hasta olduğumu ve odanın da cok soğuk olduğunu çarşafların bulunduğu dolabı bildiğimi yaptığının çirkin ve insafsız bir hareket olduğunu söylemiştim. uyuma güzelim o zaman ben uyuyor muyum dedi. belirtmek isterim hemşireler nobet ertesi izinli, biz çalısmaya devam ediyoruz.
    mesele uyumak veya uyumamak değil. tıp fakültesinden ve özellikle cerrahpasadan neden nefret ettiğimi bir bir anlattığım entryler arasına girsin istiyorum bu da.
    üşüyerek uyanmak benim icin korkunç bisey dolayısıyla. yatağında değilsin, bir hastanın pansumanı akmış falan.
    tanrım lütfen şu sağlık sistemine de azıcık adalet bağışlasan?
  • sabaha karşı başınıza gelebilen olay. yaz sıcaklarında günün en soğuk saati malumunuz. bu sebeple yatağa yakın bi yerde ince bir pike veya nevresim bulundurmak hayat kurtarır. *
hesabın var mı? giriş yap