şükela:  tümü | bugün
 • memo tembel çizer'in penguen'de her hafta bişiler iddia ettiği sayfasıdır. neden kimsenin bu sayfayla ilgili daha önce bir şey yazmadığı da şaşkınlık konusudur.

  herneyse, memo tembel çizer bu köşesinde ilk önce bir hipotez atar ortaya. misal bu hafta demiştir ki "iddia ediyorum nostalji geçmişe değil geleceğe özlemdir!.." ardından örneklerle argümantatif çözümlemeler yapar. en son olarak da iddiasını formüle edip kanunlaştırır ve der ki " nostalji geçmiş tarihe değil, o geçmiş tarihte ki gelecek tahayülümüze özlemdir"

  örneklerini penguen'i alıp göreceğiniz gibi memo cidden de iddiasında haklı görünür iddia ettiği kadar sizi de ikna eder.

  bu nedenle;

  ve ben de utanmadan iddia ediyorum ki memo bilimsel karikatürün öncüsüdür.
 • hakikaten de iddialarının çıkış ve bağlama noktaları o kadar güçlü oluyor ki haklısın diyor insan.
  bu haftaki ***şakla ilgili iddiası sayesinde bakış açılarımı biraz daha genişletti, takdir ediyorum, gerçekten eğlendim, yer yer hak verdim.
  (bkz: olaya bir de şu açıdan bakmaya ne dersiniz)
 • " ...peki soruyorum dostlarım, medeniyetin temelindeki en önemli buluş hangisidir?.....
  ... ve hatta bırakınız moderniteyi zoderniteyi, medeniyeti zödöniyeti, o sıcacık evimiz bile pek bizim sayılmaz.
  ....şurası açık ki dostlarım, medeniyet denilen y.rrak, birbirine pamukipliğiyle bağlı zırzopluklardan müteşekkil, zorlukla dengede duran bir güvenilmezlik organizasyonudur!...
  .. o halde söyleyin a dostlar, şu hayattaki en müthiş buluş nedir?
  tabi ki firiibeg !... "
 • memo tembelçizer'in iddia ediş cümledisir. iddiaları güldürürken düşündürür niteliktedir ve çoğu aklıma yatmıştır. özellikle bu hafta okuduğum bölüm beni firiibeg in hayatsal bir ihtiyaç olduğuna inandırmıştır.
 • "balıkların baş düşmanı sudur."(bkz: #14012423)
 • bu haftaki iddialarından biri "kadın müdahaleciliği milli servettir" olan köşe.inanmamak elde değil.

  iddia ediyorum ki uykusuz'un en zeki çizeri memo'dur*.
 • ''şu şöyledir bu böyledir'' diye insanı bi hazırlayıp sonra da ''bok öyledir!'' diyerek kızgın kumlardan serin sulara atan köşe. ters köşe.
 • arsızlık, aymazlık belirtisidir. yıllar süren bilim çalışmaları sonucunda ulaşılan bulgulara bir dakika içinde sahip çıkan dindarların yaptığıdır. "bunlar kitapta yazıyodu ki olm, boşuna araştırmışlar, açıp okusalardı görürlerdi!!" diye başlyan cümlenin şaşkınlıkla ve "bunu gerçekten mi söylüyosun? insan biraz utanır lan, adamlar yıllarını verdi, sen şıp diye konuverdin..." ifadesine karşılık olarak söylenir ve dudaklarda hafiften bir sırıtış cereyan eder. artık hiç bir cümle kuramazsınız, ki kursanız da zaten anlamsızlaşır. artık ne söylerseniz, iddia ederseniz utanmadan "zate yazıyo olm bunlar!!" den,lecek ve utnamadan da bunları iddia edeceklerdir. *
 • memo tembelçizerin en sağlam köşelerinden biridir kanımca. penguen'in 2009 yılı takvimlerini de süslemiştir bu karakter. i fuck myself yazılı t-shirtli memo öyle iddialarda bulunur ki siktir ordan dersiniz. hikayeyi okudukça memoya hak verirsiniz. hele bir defasında "insan bir armuttur" der. bu sefer mümkün değil bağlamaz konuyu demiştim ama yine insanın bi armut olduğuna inandırdı beni. kısa süreli bi şok yaşatır. nası yani dedirtir.