• kitap kapakları konusunda insanlarla çok farklı düşündüğümü kanıtlayan tasarımcı. yaptığı işler de güzel olmaktan öte sattırmaya yönelik gibi. en son murat gülsoy'un bu kitabı çalın adlı kitabına kapak yapmış güzelim kitap bir anda migros'ta satılır hale gelmiş, koy sepete sırıtmaz. https://muratgulsoy.files.wordpress.com/…aehdfl.jpg

twitter adresinden de tasarladığı kitap kapaklarına ulaşabilirsiniz. https://twitter.com/utkulomlu
  • severek takip ettiğim bir tasarımcı. nerede bir kitap kapağı beğensem ya onun ya geray gencer'in çıkıyor zira.

capelo bahçesi isimli kitaba yaptığı kapak bana o korkunç kitabı aldırabilmiştir mesela.
  • can yayınları için hazırladığı kapaklarda zekice hiçbir yaklaşım bulamadığım kişi. bazı kapakları estetik olarak idare eder durumda olsa bile çoğu çalışması bu kıstası bile kazanamıyor.

can yayınları'nın beyaz kapak mirasını bırakıp bu seviyedeki bir tasarımcıyla çalışmaya başlaması ne yazık.
  • modernite karmaşasına ve ticari sanat anlayışına uygun, sadelikten ziyade üst üsteliğe hitap eden ruhsuz ve göz yorucu tasarımlarıyla bu dönemde ödül alması şaşırtmayan tasarımcı. duvara muz bantlamanın sanat olduğu bir dönemden bahsediyoruz neticede. can yayınları'nın ağırlığını ortadan kaldırıp ucuzluk hissi uyandıran tasarımların arkasındaki isim.
  • yayınevlerine güzel kitap kapakları tasarlayan, zaman zaman tekrara düşen grafik tasarımcısı.

tasarım trendlerine fazlaca saplandığını, bu durumun da kendi tasarım dilini ortaya koyma yolunda bocalamasına sebebiyet verdiğini düşünmekteyim.

vakit bulabilirsem bazı çalışmaları üzerine özel değerlendirmeler yapmaya çalışacağım.
  • sanırım ismini bildiğim tek tük tasarımcılardan biridir. adamın yaptığı kapak tasarımları bas bas bağırıyor "bu bir utku lomlu tasarımıdır" diye. açıkçası işlerini beğeniyorum ve bu doğrultuda gitmesini temenni ediyorum.
  • lokum gibi işler yapıyor
  • iğrenç kapak tasarımları olan kişi can yayınlarından soğutmuştur
  • biri artık bu adamın yaptığı kitap kapaklarının b.k gibi olduğunu söylesin. arkadaşları yağcılık için mi sıraya dizilmiş bilmiyorum. şimdi de avignon beşlisi için yaptığı kapaklar? rezil olmuş, insanın okuma isteğini öldürüyor. yeter. utku lomlu dışında diğer tasarımcılara da fırsat verin!
  • stefan zweig'in vicdan zorbalığa karşı kitabına tam da kitabı anlatan anlamlı ve çok estetik duran kapak yapmış kişidir. kesinlikle hayran kaldım.

hayvan çiftliği ve bu kitabı çalın'ın kapakları cidden büyük hata olmuş ama diğer kapak tasarımlarında özgülüğü ve bazı bazı zarafeti yere düşüremez.
hesabın var mı? giriş yap