şükela:  tümü | bugün
  • aylık ödeme sistemi ile yüzlerce oyuna ulaşabileceğiniz platform. aylık ödeme sistemi $9.99 olup open beta süresince $5.99'a sahip olabiliyorsunuz. kayıt olduğunuzda 14 günlük deneme sürümü imkanı sunuyorlar. ilerleyen günlerde daha fazla içeriğe sahip olmasını bekliyorum. steam kadar piyasaya hakim olamayacağını düşünsem bile pastadan güzel bir pay alır.
  • şimdilik 765 oyuna destek veren güzel site. 2 farklı ödeme sistemine sahiptir. tek başınıza alacaksanız aylık 7 dolar ya da aile paketini alırsanız (4 kişiye kadar destek sağlıyor) aylık 10 dolar. geçen ay 25 tane oyun eklenmiş. gelecekte çok daha fazla oyun ekleneceğini düşünüyorum. warner bros, sega, disney , deep silver, thq nodric ve birçok gelişmekte olan oyun firmasıyla anlaşmaları bulunmakta.

eğer yeterli desteği alırsa aaa oyunları çıkış tarihinden 2-3 ay sonra bu listede görebiliriz. özellikle türkiye için harika bir sistem olduğunu düşünüyorum. hele ki günümüzde oyun fiyatları 200 lirayken....
  • hep derdim netflix gibi abonelik sistemiyle işleyen bir platform neden yok şu pc oyunları için diye. sonunda yapmışlar. tabi bundan önce origin vardı ama onlar ea oyunlarının faşistliğini yaptığı için kaydolmak istemedim.

t: yakın zamanda kaydolacağım sanal oyun mağazası.
  • şimdilik kütüphanedeki oyun sayısı fazla olsa da biraz zayıf gibi ancak geleceğin sistemi böyle bir şey olacak orası kesin. bu belki utomik olur belki gamepass olur bilemiyorum. bunlardan biri veya bir kaçı daha dominant bir koleksiyona sahip olacak ve sisteme hakim olacak. steam in yerinde olsam bu tarzda bir adım atardım çünkü fazla vakti kalmadı açıkçası. firmalar ardı ardına bu tarz adımlar atıyor. özellikle indie yayıncılar steam den böyle bir teklif gelse ve makul ücretler önerilse balıklama atlarlar diye düşünüyorum.

utomik e dönersek benzer fiyattaki origin access şimdilik çok daha doyurucu oyunlar sunuyor gibi bana kalırsa. tutarsa ve büyük firmalarla anlaşmalara devam ederse pc oyun dünyasının yeni steam i olur ancak büyük firmalar bu işe girip pastanın büyük payını kendi alma fırsatını teper mi bilmiyorum.

şu an için denemek üzere üye olunup, batman, borderlands, metro, saints row gibi serileri oynamadıysanız oynanıp iyi oyunlar gelmesi beklenebilir ancak listenin altına gidildikçe karşıma çıkan oyunlar pek ümit vaad etmedi açıkçası.