şükela:  tümü | bugün
  • steemit.com üzerinden open source projelere yaptığınız katkıları ödüllendirmeye başlamış oluşum. katkı kalitesine göre 5 $-100$ arası ödüllendirme yapıyor. 35 günlük kazancım. 5 $ olmuşken son 1 haftada utopian.io sayesinde 115 $ beklenen var. bu rakamın tamamı elinize geçmese de steemit içerisinde güçlenmek için çok iyi bir yol itibar seviyesi de bir anda uçuveriyor. 32. seviyeden 51. seviyeye bir haftada geldim ki bilirsiniz büyüdükçe güçlenmeniz zorlaşır. saolsunlar var olsunlar. open source economy
  • geleceğin en büyük projelerinden biri.

diego adında italyan bir abimiz kurdu bu sirketi. hatta bugün videosunu izledim. ben dünyayı değistirecek kadar çılgın biriyim diyordu. en alta video linkini de bıraktım.

sitesinde de görebileceğiniz gibi açık kaynak kodlu yazılımlara yapılan katkılara ödül veriyor. bu katkılar 12 kategori altında sınıflandırılmıs istediğiniz kategoride istediğiniz kadar paylasım yapabilirsiniz hergün. mesela translate, bug hunting, tutorial, video tutorial gibi kategoriler var.

ben utopian-io üzerinden ilk paylasımımı translate kategorisinde yaptım. açık kaynak kodlu bir yazılımın bir kısmını türkçeye çevirdim ve paylastım. siz de istediğiniz kategoriden baslayabilir ve gayet güzel miktarlarda ödüllendirme (para) kazanabilirsiniz.

tabi bunun için önce steemit e üye olmanız gerekmektedir.

diego abi' nin mesajı

www.steemit.com

utopian-io nun steemit hesabı

utopian' ın sitesi