şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bilgisayar oyunu paravanlı yeni saadet zinciri.
 • internetten para kazanma sitesi. bir de tanıtım videosu hazırladım site için. internetten para kazanma işleri ile uğraşan arkadaşların bakmasını tavsiye ederim.
 • ne vakit ne de para harcatan %100 risksiz sistemdir. sebebini çok basitçe anlatmak istiyorum. bu sistem para kazanmak için ama siz güvenemiyorsunuz. ama fırsatı kaçırmak da istemiyorsunuz. o zaman benim gibi para yatırmadan(yatırımsız hesap) başlayacaksınız. ilk başlarda aldığınız ineklerden ütopya kazanamazsınız. o yüzden sistemin 2 saatte 1 verdiği bonusu alıyorsunuz. ilk başlarda (ilk seviye inek) 100üt olmak üzere bonuslar da dahil ütopyalarınız biriktikçe inek alıyorsunuz. süt üretiminizi arttırıyorsunuz. başka hiçbir şey yapmanıza gerek yok. ben bonus alıyorum sonra telefon sayacını 2 saate ayarlıyorum. sayaç çaldığında diğer bonusu alıyorum. zaman harcamak yok, yatırım yapmak hiç yok. aylar sonra bana para olarak dönerse süper ki arkadaşlarımdan bir çok ödeme kanıtı var. dönmezse zaten kaybım yok.

  sitenin kârı ne? benim tahminimce site reklamdan para kazanıyor. çünkü yatırım yapmadığınız takdirde 6-7 aydan önce para çekmeye başlayamazsınız. bu sürede sitenin reklamdan ve yatırım yapanlardan kazandığı miktar, dağıttığı miktarın çok üstündedir.

  bence siteye kayıt olup başlayabilirsiniz.

  edit:imla
 • @mrquartz ında dediği gibi sıfır yatırım ve sıfır zamanla yardırdığım sistemdir. 2 aya inek filomu genişleterek çekime başlayacağım bende. 2000 liramı alıp hesabı sıfırlatarak yeniden aynı sistem devam.

  başlamak için halen daha geç değil. buraya tıklayarak kayıt olup bana da bi destek atarsanız sevinirim :)
 • an itibarıyla patlamış olan sitedir.

  https://www.utopya.online/son/iade.php
 • sanal federasyon isimli oyunu açtıktan kısa bir süre sonra patlamış sistemdir. para iadesi yapılacağı söyleniyor. ama kim bilir ne zaman yapacaklar iadeyi. millet kredi çekip para yatırmaktan bahsediyordu. para yatıranları uzun ve sıkıntılı bir süreç beklediğine eminim.
 • paraları toplayıp kaçan site. iyi oldu emek olmadan para kazanılacağını sananlara.
 • site ıçmuş ama bu siteden inek alıp süt satma hayalinde olan arkadaşlar üzülmesin. uçan bu sitenin yerine yenisi açılmış. bunlar inek değil solucan satıp para kazandırıyormuş. çok para kazanacaksınız çok. siz yeter ki yeni açılan solucan sitesine üye olun. yerli ve milli solucan. ineklerden ettiğiniz zararı kapatırsınız.
 • televizyonda kapandığı haberleri çıkmış olan oyun. saadet zinciri tarzında olduğunu daha önce başlığın ilk entrysinde yazmıştım.

  kazıklanmaya doyamayan kolay para meraklıları yine kaptırdıkları paraların arkasından ağlayıp zırlıyorlar. salaklar ciddi ciddi internetteki oyununun kendilerini zengin edeceğine inanmışlar. tam bir doğal seleksiyon örneği.
 • temmuz 2017 haberi: https://www.youtube.com/watch?v=grmydh1t6xk

  altındaki bir yorum:
  - "keçiler ütopya boş işler bunlar en gerçek ve sağlam güvenilir çiftlik bank gerisi yalan oynamıyorum ama bikere adamlar bakanlık onaylı az kafanızı çalıştırın aq utopyaya bende kaptirdim parayi ama esseklik işte çiftlik bank gibi biyer bldurur ken utopyaya yatirdik?"