şükela:  tümü | bugün
 • ferhangi seyler de ferhan agabey in saz i ilen turkce fransizca karisik soyledigi eser.aklimda kalan ve mutemadiyen soyledigim kismi

  onu bana verseler
  vermeseler ne yazar
  onu bana verseler
  vermeseler ne yazar

  oyle bir yar sevdim ki
  evim artik gul kokar (x2)

  bir vapur dumaniyla
  sanki gelecek gibi
  bir gun gelecek elbet
  utopyalar guzeldir

  re minooor

  fransizca versiyonunu bekledigim bir sarkidir.
 • ferhangi şeyler'den güzel bir şarkı, ferhan şensoy'un artık söylemediği fransızca kısmı şöyle :

  qu'on me la donne ou pas,
  je m'enfous complètement.
  j'ai si aimé cette femme,
  que ma maison sent la rose...
 • ferhangi şeyler oyunundan bir şarkı,sözleride şu sekilde;

  düşlemde mor bir aşkın
  yaşadığına gittim yar
  bir gittim ki sus oldu
  pusa büründü hisar

  bir vapur dumaniyla
  sanki gelecek gibi
  bir gun gelecek elbet
  utopyalar guzeldir

  onu bana verseler
  vermeseler ne yazar
  onu bana verseler
  vermeseler ne yazar

  ben bir kadın sevdim ki
  evim artık gül kokar

  bir vapur dumaniyla
  sanki gelecek gibi
  bir gun gelecek elbet
  utopyalar guzeldir

  edit: doğrusu "düşten de mor bir aşkı/yaşadın da gittin yar" olacakmış, yıllar sonra bunu farkettim, oyunun kasedinden dinlerken bu şekilde anlamıştım. yine de değiştirmiyorum, çünkü yıllarca yukarıdaki şekilde söyledim ben bu şarkıyı, hatta bu şekilde bir kayıt bile yaptım.
 • ceylan ertem in harika sesiyle yorumladığı şarkı,tekrar tekrar dinlenesi pek de güzel videosuyla rüyalara daldıran kafiyeli sözler öbeği.
 • ceylan ertem'in sesini çok duymadım. tahammül eşiğimin dışında kalıyordu. yani anima'yı dinlemedim ceylan ertem varken. hoş şimdi de dinlemiyorum. toplasan bir iki şarkısını bilirim. son zamanlarda [[anima'dan ayrıldıktan sonra]] denk geldim myspace'de. orda katlettiği türküleri falan dinledim. gerçi türküden de çok anlamam ama çokbilmiş!!! biri olarak ahkam kesmeye bayılırım.

  lakin türkü söylemesine gerek yok. böyle şarkı söyleyebiliyorsan böyle şarkı söyle. bir kez daha önyargılarımın ve çokbilmişliğimin!!! yıkılması ile ne kadar mal bi adam olduğumu çözmenin mutluluğu ile çevire çevire bu şarkıyı dinliyorum. fehan şensoy cover yazısını görünce bu tuhaf oluyorum ama olsun. hakikatli bir şarkıya imza atmış. evet böylelikle bir utancın daha sonuna geldik sayın seyirciler.

  http://vimeo.com/10313310
 • ferhan ağbi'nin söylemesi ile bambaşka olan şarkı. ferhan şensoy'un sesi güzel değil, iyi bağlama çalamıyor ancak eser sahibinin yorumu her zaman bambaşka.
 • ilk dinlemenizden sonra tekrar tekrar dinlemek isteyeceğiniz kısacık harika şarkı. ceylan ertem güzel söylemiş. ferhan şensoy'un kaliteli bir kaydını bulamadım ama youtube üzerinden dinlenebilir yine de.
 • ne güzel şarkıdır bu.
 • şarkıyı; bitmesine yakın, ucunu başına birleştirmek suretiyle dinleyince, 43 dakika dinlenebiliyor. on dakika sonra aynı işleme devam şartıyla...
 • bu şarkıda şair her daim prospektüs okumamızı tavsiye ediyor.(nokta)