• bir dostumuzun kendi değişiyle "posta kutuna bırakmak yerine, ücra bir köşeye bırakıyorum" sloganıyla açtığı, sevdiği kadına yazdığı mektupların ve şiirlerin barındığı amatör blog sitesi.

amatörlüğü wordpress uzantılı web sitesinden ibaret. içerisinde çok başarılı yazılar barındırıyor, bu derece iyi yazılmış mektuplar ve şiirler dostumuzun yaşadığı acıyı gözler önüne seriyor.

genç dostumuza belki yardımımız dokunur mektuplar adresine ulaşır umuduyla başlık açayım istedim.

https://utopyayamektuplar.wordpress.com/
  • elli katlık bir binadan düşen adamın hikayesini biliyor musun?
    her katta kendini rahatlatmak için kendine şunu demiş:
    “buraya kadar her şey yolunda. buraya kadar her şey yolunda.”

güzel bir teaser olmuştur umarım.
  • yazarın alıntılarla, müziklerle ve asıl önemlisi duygularıyla yazdığı mektupları topladığı blog. kahveyle okuyunuz.
  • siteyi açar açmaz dance me to the end of love parçasını gördüm ve mutlu oldum. bir kaç yazıyı okudum, edebiyat severlerin takip etmesi gereken bir site olduğunu düşünüyorum.
  • depressive times'ın bir durak öncesi olan muazzam blog.
  • güçlü edebi dili ve muazzam parça seçimleri ile hem kulağa hem göze hitap edip,insanın ruhuna dokunan blog.
  • güzel bir blog. keyif veriyor.
  • --- spoiler ---

ben yeniden doğmayı beklerken, bilmem kaçıncı kez ölüyorum ve bilmem kaçınca kez taşıyor, o bedeninden ağır yükümü omuzların. ben yara bere içinde kayboluyorum, ne sabahlar artık güneşle başlıyor, ne de güneş dirseğinle beraber batıyor. ben ortasında kocaman bir okyanusun, el çırpıyorum, yunuslar etrafımda ağızlarında ki suyu püskürterek gülüyor.

bilmem, ben kaçıncı kez karaya vuruyorum, ayaklarını mı yakıyor yoksa güneşin beslediği kumsal, değil mi? tabi ki de ondan bana böyle ağır, gölgeler arayarak geliyorsun. sen iste ben öyle bir açılırım ki sana, günahları peçelerinden akan kadın ol da, üsküdar’a giderken kullan.

--- spoiler ---

gayet başarılı bir blog.

blog sahibi arkadaşa naçizane tavsiyem sevebiliyor olmanın bile kıymetinin sonradan anlaşıldığını farketmesi.

çektiği aşk acısında da kendisine kolaylıklar diliyorum. kolay değildir çünkü.
  • "dünyada hepimiz sallantılı, korkuluksuz bir gemide yürür gibiyiz. tutunacak bir şey olmadı mı insan yuvarlanır. tramvaylardaki tutamaklar gibi. uzanır tutunurlar. kimi zenginliğine tutunur; kimi müdürlüğüne; kimi işine, sanatına."

bir öneri üzerine göz attığım, ardından takılı kaldığım blog. duygularını kusmasa ve kim bilir, belki de yazmasa deli olacaktı.
  • 6 yıl boyunca gönderilmemiş mektuplar yazan biri olarak görünce içimi burkan blog oldu.
    6 yılın sonunda dayanamayıp gönderdim ben hepsini, ama bazı mektuplar sahibine ulaşmamalıymış. kelimeler o insanın anlamını geçebiliyormuş.
    söylemiş olmak için bir şeyler söyleyen insanlardan olmamaya çalıştım hep. her ne kadar okunmak için yazmasa da insan, okunduğunu bilmek güzel bir his verir insana.
    okuyacağım yani
hesabın var mı? giriş yap