şükela:  tümü | bugün
  • utaş yapımı bir shotgun.

fpsrussia tarafından test edilmiştir.
  • fpsrussia testi tam bir felaket olan shotgun.

tasarımı çok iyi ancak testte güvenirliliği neredeyse sıfır.

bir silah için güvenirlilik çok önemlidir. bu silah güvensiz. fpsrussia elemanının elinde tam bir hayal kırıklığı nişanesi olarak duruyor. ha kıytırık bir test videosuyla bu sonuca varılamaz ancak boş kovanı atamayıp sürekli sıkıştıran bir shotgun ile değil özel kuvvet operasyonu domuz avına bile çıkılmaz, çıkılamaz. hedef olursun allah etmeye.
  • turkiye' de uretilen, heyecan yapip fabrikalarina telefon actigimda " sayin yurt ici alici adayi, hic bosuna salyalarini akitma cunku turkiye' ye satisimiz yok. sen simdilik avucunun klitorisini yala otur. bahara bi daha ara bakariz. " cevabini aldigim yerli mali taktik tufegi.

bilmem kac ulke birden malin ustune atlayip bir dunya siparis vermis bulundugu icin bize sira zor gelir diye tahmin ediyorum.

biz yiyemedik, es dost tadina baksin dedim. amerika' da satisi var gibi durmasina ragmen en yakin teslim tarihi aralik 2014 olarak verilmektedir. turkiye fabrikasi ic piyasa satisi icin " alti ay sonra baslayacak" cevabini verir. alti ay sonra ararsaniz muhtemelen yine ayni cevabi alirsiniz. (bkz: bugun git yarin gel)

bir short stroking durumu hasil olmasi muhtemeldir ancak bu elinizdeki silahin imalat hatasi veya guvenilmez oldugu anlamina gelmeyebilir cunku dizaynin kendisi buna zemin hazirlar niteliktedir. kasap vitrini onunden yalanirken soylemek isterim ki hayal gucumden beslenen hisse gore ayni familyadan olan kel-tec ksg hala bundan bir gomlek ustundur.
  • türkiye üretimi, tamamen türkiye dışında satılan silah.

bu yönüyle battlefield 4 oyunuda görüp silah sitelerinde, youtube'da test videolarını falan görünce gururlanayım dedim. aman tanrım, bu ne rezilliktir arkadaş!
    bırakın bizleri gururlandırmayı, rezili rüsvan etmiş silahtır. utandım.
    bir silah için böyle rezillik olur mu, buyrun;
    http://youtu.be/brqi_t5rtak

hayır yaptın, satacaksın, piyasaya oldu diyeceksin. hiç mi atış yapmıyorsun? silahın olmadığı o kadar belli ki, satma düzelt kardeşim.
  • çamur atmadan önce çoluk çocuğun değil, hickok45 gibi ustaların incelemesini seyretmek gereken tüfek.

http://www.youtube.com/watch?v=a_o3ysuvayq

tüm pompalı tüfeklerde fişeklerin takıldığı, sıkıştığı durumlar olabilir. kaliteli, elle doldurulmamış fişeklerde takılma ihtimali daha düşüktür. takılmaya tahammülüm yok diyenlerin dede usülü çifte kullanması yeterli olacaktır.
  • silahın her yeri polimerden üretildiği için sürekli sorun çıkartmakta. çok fazla aşınma olan yerler bile plastikten yapılmış. tasarımı da her ne kadar hoş olsa da, kaç mermi kaldığının görülebilmesi için yapılmış şekilli boşluklardan çok fazla kir alıyor silah. e tabi bu da etki ediyor tutukluğa.
    neresinden tutsanız elinizde kalan silah.
  • gelmis gecmis en guvenilmez ve berbat atesli silah olabilir kendisi. shotgunlarda pump-action (bkz: pompali) duzenek en guvenilir olanidir fakat utaş bunu bile berbat etmeyi becermistir.
  • (bkz: fiyasko)
  • almaya çok niyetlendiğim ama bariz tasarım hataları olan silah. en büyük sorunu deneme videolarından da görüleceği üzere hareket halinde yada ters bi şekilde atış yaparsanız ve yeni fişek sürmeye çalışırsanız, boş kovanı dışarı atamıyor ve bununla birlikte dolu fişeği de atım yatağına sıkıştırmaya çalışıyor. dolayısıyla hem silahınız sıkışmış hem de yeni fişeğe hasar vermiş oluyorsunuz.
    ayrıca henüz nasıl olduğunu anlamasam da, arka mekanizmayı kapatan kapağın atış anında açılıp suratına çarptığını iddia edenler de var, ki tehlikeli bi durum gibi gözüktü bana.

pompalı bir tüfekte doldur boşalt işlemine yerçekimi parametresini dahil etmek ne kadar mantıklı bi iş karar veremedim.

kuş avına gidecekseniz kaçıracağınız şey av olduğundan dolayı alabilirsiniz, ancak savunma veya domuz avı gibi ortamlarda kullanmak sizi riskli bir duruma düşürebileceğinden şahsen tavsiye etmem.