şükela:  tümü | bugün
  • yirmişer dakikalık 1549 bölümden oluşan 1 aralık 2008 - 16 ocak 2015 yılları arasında yaklaşık altı yıl, günlük pembe dizi olarak yayınlanmış bir hint yapımı. ülkemizde kanal 7'de kördüğüm ismiyle, dört bölümü birleştirilip tek bölüm halinde haftanın her günü yayınlanmaktadır. bu hesapla 387 bölüm yayınlanması beklenmektedir, bir yıldan daha uzun süre kanal 7 ekranlarında dönecektir bu dizi.

dizinin konusu oldukça basit, anlatmaya gerek duymuyorum. deli divane adlı 80- iq'ya hitap eden diziyle reyting rekorları kırdığını gören kanal 7 aynı konunun bir değişiğine sahip bu dizinin yayın haklarını satın almış ve her gün ekran başındaki teyzeleri kanser etmeye devam etmektedir.

bu dizide de deli divane'de olduğu gibi aşırı gerizekalılığı saflık, masumluk olarak yutturulan bir başrol ve onu çekemeyen, arkasından her türlü kötülüğü yapan, ama bir türlü yakayı ele vermeyen kötü kalpli kadın ile ona daima arka çıkan, akıl veren kötülük timsali bir koca karı yer almaktadır. sürekli evlenip boşanmalar, başrolün başına düşen meteorlar, başrol kızın başına gelen her şeye rağmen kimseye kızmaması, kimseden şüphelenmemesi, hakkını asla savunmaması bu dizide de aynen devam ediyor.

benim anlamadığım bizim halkımız bu aptallık dolu dizide ne buluyor da izliyor. kimsenin yüzü bir an olsun gülmüyor, ama izliyorlar, enteresan bir şekilde reytinglerde totalde ilk yirmiye otuza da giriyor bu dizi.
  • şu diziye sabredebilen insan, dünya üzerindeki her şeye sabreder diye düşünüyorum. öyle mal karakterler barındırıyor. haftasonları annem falan izlerken denk geliyorum,*aman allahım içça mı içya mı nedir, bir esas kız var, böyle salaklık konusunda master yapmış gibi. acı çekmeye gelmiş dünyaya. küçük emrah bile daha az acı çekmiştir. bin türlü badireden sonra sevdiği adamla evleniyor, adam ‘neyin var hayatım?’ diye soruyor. mal mal susuyor. ablam derdin neyse söyle.

esas oğlan da, evleneceği kızın yüzünü açmadan nikah kıydı, neymiş damadın evine gitmeden gelinin yüzü açılmazmış. o kadar hint dizisi gördüm, böyle adet duymadım. erkek de çıkabilirdi nihayetinde ama, kötü kadın çıktı gelin kız. sonra da olaylar gelişiyor işte, gelişmiyor gerçi.

tanım, kanal 7’de yayınlanan hint dizisi