şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ben bunu çok yaparım. üstelik giysiler üzerindeki kırışıklıkları ütü ile açarken hayatımdaki kırışıklıkları da düzeltiyormuşum gibi hissedip rahatlarım.
  bu neyin kafası lan?
 • sürekli aynı hareketler yapıldı için ne yapıyorum lan ben düşüncesiyle ortaya çıkan durum.
  evet sinir bozucu bir eylem ütü yapmak
 • kıskanıyorum sizleri. ben türkiyede ne yaparsam hayatı sorguluyorum. merdivenden çıkarken, markette önümde bir kişi varken, en ufak düşünecek vaktimde, su almaya giderken, ulan işerken bile.

  ütü yaparken denememiştim. ütü yapmayı da bilmiyorum gerçi, olsun daha iyi sorgularım.
 • harbiden var böyle bir olay. geçen günlerde işe geç kalmak üzere olan eşim sabah 7 civarında benden gömleğinin yakalarını ütülememi istedi. ben bugüne kadar değil gömlek yakası ütülemek, buruşmuş örtüyü bile düzeltmemiş biriyim. ütü ile ne yaptığımı bilmeden haşır neşir olurken hayatı sorguladım. 32 yıllık hayatımda elime ütü almadım, kimse için osuruk bile atmadım ben. ama işte, biri çıkıp hayatıma giriyor ve onun için itiraz bile etmeden, o geç kalmasın diye sabahın yedisinde ütü yaparken buluyorum kendimi. değişik bir his, epey güzel aslında.

  beceremedim ütüyü o ayrı mesele. bir yakası ütülü, diğeri ütüsüzmüş. ütülü olan da sevdiceğimin bana ''bak böyle yapacaksın hiç zor değil'' diye gösterdiği kısım. ütü ne sikik bir iş arkadaş. derhal bir kanun çıkartılıp benim yapmam yasaklanmalı.
 • kaliteli bir ütüye sahip olmayıp tekniğini bilmeden kendini fazla yormaktan kaynaklanan durum.
  öncelikle paraya kıyıp buhar kazanlı, sağlam basınçlı buhar üreten adam gibi bir ütü alınacak (herşeyden kısın ama bundan kısmayın, bakın ütü yapmak ve bundan zevk almak diyorum, daha ne için kazanıyorsunuz o parayı?), korkmayın işlerinizi daha çabuk bitireceğiniz için ütünüz zaman içindeki tasarruftan dolayı geri ödemesini yapacak.

  sonra ise, dededen kalma yöntemle her bulduğunuzu yatırıp üstüne bastırarak ütülemeye son verin, mesela jeans ya da casual pantolonlarınızı 5-10 cm mesafeden sadece buharla ütüleyebilirsiniz. artık tekniğinizi de kendiniz geliştirin onu da gelip ben gösterecek değilim ya.

  hadi şimdi o eller şukelaya.
 • yalnız yaşamaya başlamadan önce evdeki tüm ütüleri ben yapardım. düşünmek için mükemmel bir fırsattır. şimdi kurutma makinesi çıktı mertlik bozuldu tabi. tek başına da ütü çıkmıyor o kadar.