şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yıllarca klasik lazer teknolojsini kullanıp hiçbir sonuç alamadıktan sonra araştırıp başvurduğum lazer yöntemi. öncelikle şunu söylemeliyim ki diğer yönteme göre kesinlikle çok daha acısız hatta kıyaslanamaz bile. sonucuna gelince henüz 2 seans oldu ancak bölgesel olarak azalmalar var kıllarında ciddi anlamda inceldiğini görüyorum. sonuç alma konusunda ciddi bir umudum var bu sefer umarım beni bu beladan kurtarır sonra dilesin benden ne dilerse.
 • diode (diyot) lazer epilasyon olarak bilinirmiş.
 • yanlış bilgiler içeren epilasyon. öncelikle ütüleme lazer adında bir bulunmamaktadır. ütüleme bir tekniktir, kullanılan lazer diyot lazer veya diode lazerdir.

  diyot lazer ile ilgili bilgi edinmek için; (bkz: lazer epilasyon/@pillibebek)

  diyot lazer ağrılı bir sistemdir. bu ağrı kişiden kişiye değişen bir değer olmasına rağmen, diyot lazerle yapılan uygulamaların büyük çoğunluğunun ağrılı olduğu söylenebilir. teknik burada devreye girer; saniyede 1-3 atış gerçekleştirebilen diode lazer teknolojisi geliştirilerek saniyede 8-12 atış arasında atış yapabilir hale getirilir. burada amaç enerjinin kesikli veya parçalı (veya fraksiyonel) hale getirilerek sinir uçları tarafından algılanmasını düşürmek ve bu sayede de ağrının hissedilebilirliğini azaltmaktır. diğer lazer ve tekniklere göre bu teknik, gerçekten ağrısızdır.

  etkinlik seviyesi yüksek olan bir lazer olan ve epilasyonda yoğun olarak kullanılan diyot lazer, genelde 810 nanometreye atış yapar. etkinliğini kaybetmemesi için belirli bir bölgeye (bu genelde 5*5 veya 10*10 santimetrelik alan olur) sürekli atışla, normalde tek tek yapılınca aktarılacak enerjinin (bu enerjinin birimi joule olarak hesaplanır) yaklaşık 1.5 katı enerji aktarılır. uygulanan kişi bölgede sadece ısı hisseder. ısı seviyesinin yükseltilmesi etkinlik açısından önemlidir.

  kıllarda dökülme 1-3 hafta arasında gerçekleşir, parçalı dökülme söz konusu olabilir, bu cihazla ilgili değil kılların evreleri ile ilgilidir. ortalama olarak 1-2 ay ara ile seanslar gerçekleştirilir. jel ile uygulanır, uygulamadan 2 gün önce kılların jilet veya makine (trimmer) ile kısaltılması gereklidir.

  ps: piyasada fda onayı olmayan cihazlar oldukça fazla olduğu için her ütüleme diyot lazerin etkinliğinin ve sonuçlarının aynı olduğu söylenemez. uygulamaya gireceğiniz cihazı mutlaka araştırın.

  edit:typo
 • izmir'de uygulanan varsa ve mesaj atarsan çok sevindirecek yeni teknoloji lazer epilasyon türü
 • iki seans arasında kese yapılarak kökleri zayıflamış kılların dökülmesi sağlanmalıdır. son dönemde çok yaygınlaşmış olan bir yöntem olup alternatiflerine göre verdiği acı seviyesi çok düşüktür. jel yerine yağ ile de uygulama yapılabilir fakat jel soğutucu etkisi dolayısı ile yağ uygulamasına göre daha tercih edilesidir.
 • bugun 1000 lira tüm vücut dediler...uygun mu? bilemedim tüyüm de az ..değer mi acaba...acısı yok...göze zararlı mı bilemedim..internettede açıklanmamış...
 • kesinlikle tavsiye edeceğim lazerdir. batıklarınız varsa tercih ediniz.
 • 6 aydir yaptirmakta oldugum ve ilk seanstan itibaren tuylerinizi doken lazer epilasyon yontemi. sogutucu jel yardimiyla yapilir. seans aralarinda mutlaka kese veya peeling yapmaniz tavsiye edilir. cilt yenileme ozelligi oldugu icin diger yontemlere gore daha riskli oldugu soylenmekte. diger yontemlerde tecrubem olmadigindan aci bakimindan kiyaslayamiyorum. bende sadece kil koklerinde gidiklanma oluyor. oyle de komik bir aci.