şükela:  tümü | bugün
 • lanet olsun editi: (bkz: kırıkkale'deki istismar davasında skandal karar)

  14 mayıs editi: karar çarşamba gününe ertelendi ve öz baba, üvey baba tarafından alenen tehdit edildi. yargının bu yavaşlığı herkesin canını sıkıyor.

  nihai üst edit: saat 18.08 itibarıyla ne yazık ki her türlü teyit alındı. nişanlı çift tarafından başlığın gündemde kalması rica edildi. kamuoyu baskısı şu an çok önemli. silinen tweetler için açıklama
  dosya kırıkkale aile mahkemesinde görülüyor.
  yukarıdaki twitter hesabını takibe alıp atılan tweetlere etkileşim verebilirsek twitter'dan da baskı yapılabilir.

  9 mayıs editi: arkadaşlar!
  "tecavüze uğradığı kesinleşmiş." gibi entryler var, bunlar şu an için doğru değildir. yalnızca bu olayın varlığı, yani söz konusu tweet zincirinin doğruluğu teyit edildi. doktorun yetkisi iç muayene yapmaya yetmediği için savcılık izni gerekiyor. bu sebeple iç muayene henüz gerçekleşmedi. başlıkta yanlış bilgilerin dolaşmasını istemeyiz.
  bulunduğumuz durumda yargı kararını beklemekten ve kamuoyu baskısı oluşturmaktan başka bir şey yapamıyoruz. hepinize teşekkürlerimizi sunarız.

  nişanlı hanımın bilgilendirme yapacağı twitter hesabı

  sevgili yazarlar, entry girersek başlık gündemde kalır. şimdiden teşekkür ediyorum.

  nişanlı eşle iletişimdeyiz. tüm ekşi sözlük halkına teşekkür ediyor. "rabbim doğmuş ve doğacak bütün çocuklarınızı koruyup gözetsin." diyor.

  önemli üst edit: malesef olay teyit edildi. avukat bey ile yaptığım görüşme sonrası aldığım bilgileri paylaşıyorum.

  olayda yazılanlar tamamen doğru. öz annenin evlendiği adamın başka çocuklara tacizden dosyaları olmasına rağmen velayet anneye veriliyor. aile bakanlığı izniyle çocuk şu an babada kalıyor, resmi görüş süresi aşılmış olmasına rağmen savcılık ceza uygulamayacak.
  dosya aile mahkemesinde görüşülüyor, muhtemelen bu cuma günü karar verilecek.
  nişanlılar, kamuoyu baskısı için olayın gündemde kalmasını rica etti. sözlük halkına önemle duyurulur.

  üst edit: olayı aktaran nişanlılardan herhangi biri bu başlığı okuyorsa bana ekşi sözlük hesabımdan ya da mencistirbeyefendisi@gmail.com adresinden ulaşsın. mesaj kutum çaylaklara da açıktır. sözlük olarak, sizlere her türlü desteği sağlayabileceğimizi umuyorum. gereken bilgileri burada paylaşabilirim.

  üst edit 2: twitter linki patladı. avukatlarla iletişim halindeyiz. gerekli bilgilendirmeler üst edit şeklinde yapılacak.

  üst edit 3: saat 16.53 itibarıyla aldığım bir mesaja göre; aile ve sosyal politikalar bakanlığı olaya dahil oldu. bunun üzerine haber ajansları haberleştirme çalışmalarına başladı ancak nişanlı eş haber yapılmasını istemedi ve tweet dizisini sildi. 16.59 itibariyle twitter hesabı komple kapatılmış durumda. haber aldıkça editleyeceğim.

  üst edit 4: teyit ile ilgili çok ciddi sorunlarımız var. olaya yorum katmak istemedim ancak olayı öğrenmeye giden her yol kapatılıyor. eğer yargıya intikal sürecinden dolayı twitter hesabı kapatıldıysa bu başlığa da sansür gelecektir. bu duruma anlam veremedik. umarız istediğimiz olur ve olayın doğruluğu teyit edilemez. bu olayın gerçek olduğunu düşünmek benim beynimi durduruyor.

  moderatör editi: 17.08 itibarıyla, teyit gelene kadar başlığı 'çocuğa aile içi istismar iddiası' şeklinde düzenlemenizi rica ediyorum.

  ihbar adresinden ihbar edip olayı yargıya daha hızlı taşıyabiliriz.

  okurken elim ayağım titredi.
  acilen gündeme çıkması gereken başlık. sözlük göreve.
  olay kırıkkale'de gerçekleşiyor.

  şimdilik twitter linkini bırakıyorum, bilgisayara geçince bütün floodu buraya editleyeceğim.

  edit3: yemin ederim yarım saattir boşluğa bakıyorum. sinirden ellerim uyuştu. kıyamet kopmalı artık.

  edit2: moderatörler bu başlığı "aile içinde istismara uğrayan çocuk" diye değiştirirse daha doğru olacaktır.

  edit: olayı noktasına virgülüne dokunmadan aktarıyorum.

  "bu bir yardım çığlığıdır!!
  lütfen sesimizi duyurmamıza yardım edin..!
  4,5 yaşında bir kız çocuğunun uğradığı cinsel istismar ve aile içi şiddet üzerine çaresizliğimizin vardığı son noktada bu floodu yazıyorum..

  bahsi geçen kız çocuğu, nişanlımın ilk evliliğinden olma öz kızıdır. velayeti annesinde ve babasının sadece ayda bir hafta sonu görüş günü var. ben görüş gününde onunla vakit geçirebilmek için 03.05.2019 cuma gecesi konya'dan kırıkkale'ye gittim.

  04.05.2019 cumartesi sabahı yasal görüş günümüzde nişanlım kızını annesinden teslim alıp geldiğinde, çocuğumuzun altında bez vardı. kendim okul öncesi öğretmeni olduğum için, daha önce hiçbir şekilde idrar kaçırma ve tutamama problemi olmayan 4,5 yaşındaki bir çocuğun altında bez gördüğümde aklıma ilk olarak cinsel istismar yahut şiddet geldi ama yine de bir baba olarak bunu kaldıramayacağını düşündüğüm için bunu nişanlıma yansıtmadım. bezi çıkardım ama gün içerisinde defalarca kaçacak, akıyo diyerek tuvaleti geldiğinde ağlamaya başladı.

  tuvalete girdiğimizde bacaklarını ayırmaktan çekinmesi, genital bölgesini sildirmek istememesi, silerken acıyo diye çığlık atması, karnım ağrıyo diyerek kucağımdan inmemesi şüphelerimi iyice artırmaya başladı. gece olduğunda yanımda yatırmak istedim. güzelce uyuttum.

  gece boyunca iki defa bağırıp çığlık atarak uyandı, okşayıp öperek uyuttum her defasında ve sabaha doğru çişini tamamen altına yaptı. korkutmamak için tepki vermedim. kıyafetlerini değiştirip tekrar sarıldım uyanmasını bekledim sabah tuvalete götürdüğümde biraz konuşmaya çalıştım.

  bana hafif hafif açılmaya başladığında elime telefonu alıp video kaydı başlattım ve çok net sorular sorarak kendini ifade etmesini sağlamaya çalıştım. eliyle göstererek tüm olayları en ince ayrıntısına kadar anlatmasını kayıt altına aldım. daha sonra nişanlıma kızımızda idrar yolu enfeksiyonu olabileceğini söyleyerek acile götürmeyi teklif ettim. 05.05.2019 tarihinde kırıkkale ihtisas hastanesi'nin aciline başvurduk. nişanlıma şüphelerimden orada bahsettim, kaldırması zordu inanın çok zordu.. doktora şüphelerimizi söyledikten sonra hastane polisi yanımıza geldi.

  bizim için çocuk şube ekiplerini çağırdılar. acil doktoru tarafından sadece dış muayenesi yapıldı ve çocuk şubeden 2 polis memuru geldikten sonra birlikte (çocuğumuz yanımızdayken) hastaneden çıkıp çocuk şubeye gittik. orda detaylı bir şekilde ifademizi vererek, iç muayene muayene istediğimize dair tutanak imzalayıp elimizdeki video kaydını teslim ettik. pazartesi günü saat 13:00 te çocuk izlem merkezi'nde olmamız söylendi.

  yasal görüş günümüz 05.05.2019 pazar akşamı sona ereceği için çocuğumuzu yasal vasisi olan annesine teslim etmemiz gerektiği hakkında uyarıldık. ama durum böyleyken sadece ben ve nişanlım değil vicdan sahibi hiç bir allahın kulunun bu kız çocuğunu o eve elleriyle götürüp teslim edemeyeceğinden eminim.

  nitekim biz de götürmedik ve o gece bizimle kaldı, ertesi gün 06.05.2019 pazartesi günü bize söylenen saatte çocuk şubeye gittik. oradan ekiplerle birlikte kırıkkale çocuk izlem merkezi'ne geçiş yaptık. önce babası ve çocuğumuz içeriye alındı. aradan 40-50 dakika geçtikten sonra nişanlım beni çağırıp, kızımızın hiç konuşmadığını söyledi.

  yasal olarak kızımızın üzerinde hiçbir söz hakkım olmadığı için dışarıda bırakılmıştım. pedagoglardan izin isteyip kızımızın yanına girdim. bizi gözlem odasından başka bir odaya aldılar. çocuğumuz yanında benim olmamın rahatlığıyla yavaş yavaş sorulara cevap vermeye başlamıştı.

  ama bu sorular, okula gidip gitmediği, renkler, yaşı vs gibi yüzeysel konular hakkındaydı. daha sonra savcı çağırıldı. ve ben tekrar dışarı çıktım. çocuğumuz o ortamda yaklaşık 4,5-5 saat kaldı. savcının işi çıktığı için yerine başka bir savcının geleceği söylendi, bekledik.

  savcı geldiğinde pedagog tekrar konuşturmaya çalışmış kızımızı, 4,5 yaşında daha önce hiç okula gitmemiş, evden çıkarılmamış, arkadaşı dahi olmayan bir çocuğun tanımadığı bir yetişkine, hiç aşina olmadığı bi ortamda ve 4,5 saatlik bir beklemenin sonunda bana atlattığı olayları anlatması beklendi. çocuk ifadesi sırasında sadece o evde kalmak istemediğini babasıyla ve benimle yaşamak istediğini beyan etmesine rağmen, hiçbir karara varılmadan sadece evlere sosyal hizmetlerden görevlilerin gelip gözlem yapacağı söylenerek biz çıkarıldık.

  ve çocuk istismarı anlatıp sanığı tarifleyemediği için iç muayenesi yapılmadı. oradan çıktıktan sonra yine kızımızı o eve teslim etmedik.

  daha önce velayet davamızda mahkemeye sunduğumuz, elimizde olan bir dosyada kızımızla aynı evde yaşamakta olan, annesinin nikahlı eşinin daha önce hakkında açılmış taciz davasında, şahsın kendi öz erkek çocuklarına cinsel sapkınlığa varan düzeyde davranışlarının olduğu yönünde tanık beyanları ve çocukların duygusal ve sosyal gelişimlerine zarar verici bir ortamda yaşadıklarının tesbitine dair uzman pedagog raporu bulunmaktadır.

  kendi yazdığımız detaylı dilekçe, bahsi geçen şahsın taciz dosyası ve konu hakkındaki pedagog raporuyla, elimizdeki video kayıtlarını savcılığa götürüp elden başvuru yaparak, kızımız için koruma kararı talep ettik. savcı koruma kararı isteğimizi olumlu karşıladı ve kırıkkale aile mahkemesi'ne sevketti. dün yine kızımızı teslim etmedik ve bugün hala aile mhkemesi'nden çıkmış bir karar bulunmamaktadır. kızımız için endişeliyiz, ne gecemiz var ne gündüzümüz, onu teslim etmediğimiz her an nişanlım ceza alma durumuyla karşı karşıya.

  ve biz bir an önce kızımızın velayetini almak istiyoruz. benim kanım değil, ama benim canımdan. ciğerim yanıyor, çok yanıyor. bir an önce velayetini alıp, yaralarını sarmak, psikolojik yardım aldırmak,düğünümüz için tuttuğumuz evdeki odasını kızımla birlikte hazırlamak yepyeni bir şehirde, yepyeni bir başlangıçla ona her şeyi unutturmak istiyorum. nolur sesimizi duyurmamıza yardım edin! insanlığa dair umutlarımı yitirirsem ben bu yaralı yavruma nasıl merhem olayım, nolur duyun sesimizi, kızımızı koruyun o zalimlerden!"
 • böyle bir sapkınlığın şüphesi bile insanın tüylerini ürpertmeye yeterken, hala velayet konusunda bu kadar rahat, önemsemez ve sığırca yaklaşım olamaz.

  umarız bir an önce velayeti babaya verilir. up!
 • okurken acı çektim.
  lütfen sapık suçlu ağır ötesi ceza alsın, çocuk sağlıklı olan ebeveynde kalsın, nolur biraz adalalet.
 • pedofili bu ülkenin iyiden iyiye yarası olmaya başladı, haberlerin ardı arkası kesilmiyor. bu insanlar nasıl toplumdan dışlanmıyorlar anlayamıyorum. bu kadar mı midesiz oldu bu toplum? bakın üvey bir baba yani hala toplum içerisinde bir statüye sahip. yatacak yeriniz olmasın soysuz pislikler.
 • allahın belası şerefsiz bir itin hayatı boyunca unutamayacağı yaralara sahip olmasını sağladığı minik bir bebek.

  inşallah en kısa sürede güven duygusunu iyice zehirlemiş yargı/hak/hukuk/adalet yerini bulur da babası ve öz anneden daha anne olan bu sevimli annesiyle güzel bir hayatı olur.

  o öz anne nasıl bir anne ki fark edemedi bebeğinin neler yaşadığını? ya da fark etti de sessiz mi kaldı? annesinin kocası nasıl bir insan ki kedni çocuklarını tacizden bile dosyası mevcut? bu anne nasıl bir anne ki böyle bir adamla evlendi ve çocuğunu aynı eve sokabildi?

  çocuk sahibi olmak isteyenlere gerçekten anne-baba olma ehliyeti verilmeli artık.
 • yazıklar olsun. gerçekten böyleyse tüyler ürpertici. hukuk olması gerektiği gibi işler umarım.
 • küçücük kızın korkularını okuyunca ağladım. bazı insanlar neden bu kadar kötü.
 • gündemde kalması gereken çocuktur.
  (bkz: up)
 • en başta kız çocuğu olan bir kadının yeniden evlenip ya da sevgili yapıp yabancı bir adamı eve almasına, onunla yaşamasına ben karşıyım. erkek çocuğu dahi olsa karşıyım. evet şimdi bana diyeceksiniz ne kadar geri kafalısın, o kadının sevmeye sevilmeye hakkı yok mu, herkes mi sapık... vs. ben de diyorum ki gerçekler ortadayken pembe hayallerle uçuruma sürüklenmek aptallıktır. belki çok nadir istisnalar olabilir, ama yabancı bir erkek başka bir adamın çocuğuna bakmaz. bir annenin birinci görevi çocuğudur, nokta. kendinden önce çocuğunu düşünecek, onun ruh sağlığını her şeyin önüne koyacak, huzurlu, kendini güvende hissedeceği bir ortam sağlamak zorunda. hele burda bahsedilen 4,5 yaşında bir kız çocuğu. ha sokaktan geçen adamla bu çocuğu yalnız bırakmışsın ha evlendiğin adamla. hiç farkı yok, ne cesaret ben anlamıyorum.
 • doğru olmamasını umduğum olayın kahramanı.