şükela:  tümü | bugün
  • bizler bu evrende yaşamaya devam ederken hayat akışına ve olağan kadere müdahale edemiyorken bir şekilde başıma böyle bir durum gelse ne yaparım diye düşünüyorum.öyle ki hepimiz işinde gücünde olan kimi öğrenci kimi işveren kimi aile kurmuş kimi anne olmuş.toplumda ufak bir yer edinip sevdiklerimiz ve katlanmak zorunda olduklarımızla sıradan fakat kah güzel kah hüzünlü günler geçiriyoruz.her zaman güncel olaylar karşısında bir fikir beyan eder ve ben olsam ... yapardım deriz.evet genel olarak ifade edersek sabaha karşı uyuyorum ve uyandığımda ülkenin en üst mevkisine sahibim.değiştirmek istediğim onlarca şey var belki.bütün bunlara ek yadsınamaz bir gerçek olarak ülkenin yarısı sizi sevmiyor olacak.ben ülkem,ailem,eşim,dostlarım ve tüm insanlık için özgürlüğü temel alıp insan sevgisine,huzura yelken açar ve tüm savaşları bitirirdim.ya siz ?
  • hiç cumhurbaşkanı olmadım fakat bir cumhurbaşkanının savaşları engelleyip barış sağlayabileceği bana mantıklı gelmiyor. insan varoldukça savaş da var olacaktır bence. zaten mücadele olmazsa insanların motivasyonu kalmaz. “bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. bir amacımız ya da yerimiz yok, ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. bizim savaşımız ruhani bir savaş, en büyük buhranımız hayatlarımız.”
  • gerçek şu ki insanları sokağa dökebilen bir cumhurbaşkanı barışıda adaletide sağlayabilir bu su götürmez bir gerçektir.
  • türkiyede değilse her türlü kabul