• hayalini kurup, nefesini yuzunde hissettigin kisi.
  • o sırada başka biriyle mışıl mışıl uyumakta olan kişi de olabilir..sen de yat uyu bence boşver..
  • üstünüze kokusu sinmiş olan kişidir. hayalinizdir. yakında gerçekleşecek olması bile sizi yatağınızda 4 döndürebilir. evet, gün gelicek her gece onun kollarında uyuyup, her sabah yamacında uyanıcaksınız.

(bkz: allah olmayanlara da versin)
    (bkz: swh)
  • bir gece evvel, uyumadan önce yatağa girilen kişi ise (bkz: sütlü börek)
  • aynı zamanda her gece yatmadan önce iyi geceler denmek istenen kişidir.
  • kuaförüm...mümkünse her sabah yataktan saçlarım fönlü kalkmak istiyorum.
  • "dur ben geç kaldım, sen yat biraz daha ben elimi yüzümü bi yıkıyayım, banyoda işimi bitireyim öyle kalkarsın" diyen insandır..
    bu kadar uzun cümle kurmasına da gerek yok, zaten uyku sersemi hiç birini anlamazsınız.. için de "yat" anahtar kelimesi geçen herhangi bir cümlede olabilir.
    (bkz: algıda seçicilik)
  • zor bela türlü güclüklerle ikna oldurulup gelirsiniz birlikte .. konusursunuz , zaten senelerdir kafanızda olusturdugunuz kişi o an sizle.. kendini anlatıyordur siz sormadan , hersey dusuncedekiler gibi cıkar saskınlık anı yasanır vay be bende bu kadar dusunebilmişim demek derken , bazı bilinen duyulmak istenmeyenlerde duyulur arada -olmazsa olmaz seklinde- bilinen kabul edilip de edilemeyenler vardır ya dile gelmedigi icin, karsında işte aha da gayette dile getiriyor, gülecek misin aglayacak mısın simdi? aglamak tercihimizdir tabi o ayrı. yanındayken cok yanında uzagındayken cok uzagında nasıl iş bu derken uyuma vakti gelmiş seni uyutmuş uyandıgında yanından yok olmuş!! uyandıgında yanında gormek istenen kişi esas zamanlamada yanında yok .. evet cok fena.. olumsuzluklar görülmeden devam eden ey gidi zaman işte..
hesabın var mı? giriş yap