şükela:  tümü | bugün soru sor
 • önce uyutan, sonra uyandıran ihtiyaç molası şarkısı.

  uyandım,
  bir deli rüzgarın esişine.
  yandım,
  bir güzelin öpüşüne.
  durdurdum zamanı yol verdim aşka
  kimseler görmedi güzelden başka.

  uyandım...
 • uyandım, bir boşluk var içimde, ağzımda tuhaf bir tat, yatağımda boşluk, boşluğun, uyandım, dün gece kaçta yattım, daha doğrusu sızdım hatırlamıyorum, başım ağrıyor biraz, karanlık oda, saat kaç? aynada kendime günaydın dedim, günaydın. haydi bugün yeni birşeyler yap, kır şu onsuzluğun duvarını, kır, bak almanya şimdi daha güzel değil mi duvarları yıktılar, en çok inşaat işçileri mi sevindi? uyandım, kafam allak bullak.

  çay, poşet çay sevmediğim aşikar, ama üşeniyorum bir yandan çay yapmaya, kettle denen ilahi buluşun düğmesine bastım, otuz saniye sonra su hazır. otuz saniye, aralıksız gözlerine bakınca kalbimin sıkıştığı zaman dilimi. masanın üstünde duran resmine baktım otuz saniye sonra, günaydın dedim , son bir kez, kapattım resmini masanın üstünde, bir balyoz duvarın herhangi bir yerine, bir balyoz bedenimin en hassas yerine, günaydın ve elveda artık.

  kahvenin yanına sigara yaktım, oysa ne çok kızardın aç karnına sigara içmeme, hayır bunu düşünmemeliyim şimdi az önce sana elveda dedim, elveda düşüncelerim gidin hadi , uzak durun onsuzluğumdan, onsuzum ben şimdi, siz de gidin. bilgisayarın düğmesine bastım, çıt, şimdi bir otuz saniye sonra yeni bir sayfa açacağım bilgisayarda kendime, eski dosyaların hepsini sileceğim, insan bilgisayarda yazdıklarını yakamıyor değil mi, onun tadı bile yok artık, iki tuşla yazılmış yüzlerce şey kaybolacak, son bir sıcaklığı bile olmayacak yazdığım şiirlerin, mektupların. olmasın.

  uyandım ben bu sabah, yeni bir sabah, bir başlangıç yapmak için sensizliğe, bundan önceki yediyüzotuzüç gün de olduğu gibi uyandım.

  içimde moloz yığınları, elimde balyoz, insan vurdukça kendi mi kırılıyor ne?
 • dön bak aynaya albümünden kalma bir ayna şarkısı. sözlerinin gayet hoş olmasıyla beraber, bu şarkıyı sadece cemil özeren yorumlamıştır. arka planda kalmış olsa da güzel bir şarkıdır. zaten doksanların yerli müziğinde, harika olmasına rağmen tanınmamış veya unutulup gitmiş onca şarkı mevcuttur.

  uyandım

  sana kurdum saatimi geceden.
  seni vurdum yüzüme ayıldım.
  işim gücüm tek sensin bugün,
  bu sabah yar sana uyandım.

  bir yanar bir söner içimde,
  hep o bildik ve o malum biçimde.

  sevdadan mı, yalnızlıktan mı,
  bu sabah yar sana uyandım.
 • cemil özeren'in yorumladığı enfes bir şarkı. bir, daha ikinci albümünde böyle tatlı, böyle naif bir şarkı yapmış ayna'ya bak, bir şimdi ki ayna'ya. kafanıza ne düştü abicim sizin. bu şarkı'da ki gitar melodileri, sololar, nereye gitti. im gitti, ne değişti ki son üç albümdür elektro gitar çalmaktan, düzenleme yapmaktan anladığnız şey, şarkının nakaratlarını klavyeden bozma bir gitar sesi ile çalmaktan ibaret oldu.
 • uyanınca mesaj at diyen sevgilim olsaydı kendisine her gün böyle mesaj atardım.
 • gece'nin yeni çıkan albümü iyi niyetli bir gün'den, sözleri ve müziği kusursuz bir şarkı. "uyandım, geziyorum üstünde özgürlüğümü içime atmadan."
 • "gezi anısına" başlıklı bir fan videosu bulunan bir şarkı.
 • "iyi niyetli bir gun"den gece sarkisi.

  sozleri boyle:

  neşeli ateşlerim üzerimden atlamadan
  susturuyor vicdanını hiç utanmadan
  zalim ve karakterli ah kıyamam
  ruhunu unutmuş ama olsun öfkesi tastamam

  uyandım geziyorum üstünde
  özgürlüğümü içime atmadan
  bu sabah ne güzel uyandım
  kusursuz karanlığa boğulmadan

  yaralı yağmurların altında ağlamadan
  nefreti bir bumerang hedefi hiç şaşmayan
  zalim ve karakterli ah kıyamam
  ruhunu unutmuş ama olsun herşeyi tastamam

  uyandım geziyorum üstünde
  özgürlüğümü içime atmadan
  bu sabah ne güzel uyandım
  kusursuz karanlığa boğulmadan

  bak ne güzel uyandım
  bak ne güzel uyandım
  uyandım uyandım uyandım
  uyandım uyandım uyandım
 • halen bu şarkıyı dinlememiş olanlar için üzüldüğüm enfes parça. bu kadar underrated kalması hoşuma gidiyor aslında.

  https://www.youtube.com/watch?v=4mzcoef2me8
 • sevgiliye söylenebilecek tarzda ama slow olmayan ayna şarkısı. bu kadar güzel olup da bu kadar az kişinin bilmemesi de ayrı bir güzellik katıyor aslında. bir nevi efsane gibi şarkı