• bu şarkıyı alarm melodisi yapasım var
  • zeynep dizdar'ın yeni parçası.

uzun yolculuk yaparken uyuyakalmışım, bi anda bu şarkıyla uyandım ve sanki rüya görmüş gibi hissettim. sonra televizyonda klibini görünce şarkının gerçekliğine inandım.*
  • melodisi ve klibini sevmesem de sözlerini sevdiğim şarkı. söyle bi şey:
    uyandırma, uyandırma
    sakın beni uyandırma
    bu gördüğüm belki de en güzel rüya
    ve adı da aşk güya

o huzur dolu aşk kokan kucağında
    rüyalara dalmak varken
    hiç içimden gelmiyor
    savaşmak bu dünyayla

sakin ve sıcak kıyılarına
    kalbimi demirlemek varken
    hiç içimden gelmiyor
    savrulmak fırtınalarla

uyandırma, uyandırma
    sakın beni uyandırma
    bu gördüğüm belki de en güzel rüya
    ve adı da aşk güya
  • zaten güzel olan yaz günlerinin tadını bir kat daha artıran şarkı. ayrıca altyapıları ile de beni kendimden geçirir, başka yerlere götürür bu güzide eserimiz.

(bkz: trt 4)
  • uyumak - uyanmak - uyanmamak - uyandırmak - uyandırmamak arasında uyumadan çalışan sistemler. gereği yapıldı diye sonlanma mesajı verir görev tamamlanınca.
    (bkz: uyandirma servisi)
  • briçte sık kullanılan bir konuşmadır. ingilizce terimi balancing olarak geçer.

rakibin 1 seviyesinde açışına sırasıyla ortağınız ve cevapçının pas geçmesi ile uyandırma yapma fırsatı doğar. cevapçının açana cevap vermesi durumunda da uyandırma yapılabilir fakat zor seçeneklerden biridir.

puan ve dağılıma göre sanzatu (1 veya 2 seviyesinde) veya kontr ile uyandırma yapılır. ve olaylar gelişir...
  • inanılmaz alaturka bir klibe sahip avrupai şarkı. klibi kim çekmiş, kostümleri ve saçları kim düşünmüşse şarkıyı daha önce hiç dinlememiş galiba.
hesabın var mı? giriş yap