şükela:  tümü | bugün
 • anne acısıdır, nekadar uyursan uyu uyanınca da geçmez uyurken de.
 • açlık, pişmanlık, acı, öfke, üzüntü.. bakınız geçmeyen şeylere iyi örnek veremeyecek kadar mutsuz insanlarımız. uyanınca bile geçmeyen şey, benim canımı yakıyorsa; o geçmesi beklenen şey değildir. uyuyarak ertelenendir.
 • boka saplanmış hayatımda bugün de bir değişiklik yapamayacak olmam. uzaktaki sevdicek, şizofren bir baba, dağılmış aile, parasızlık, bitmeyen üniversite, iyileşmeyen bünye, mutsuzluk...
 • (bkz: aidiyetsizlik)
  (bkz: bosluk hissi)
  (bkz: bosluk duygusu)
  (bkz: varolussal bunalti)
  (bkz: varolussal depresyon)

  bi sabah uyaniyorsunuz mesela. kendinize geldikten sonra bir gucle yataktan cikip pencereden disariya bakiyorsunuz. sonra en yakin aynaya yonelip gozlerinizin icine. herkesin soyledigi "ne guzel bi hayatin var." zirvalarini dusunuyorsunuz bir sure. hedeflediginiz seyleri gerceklestirince mutlu olacaginizi sandiginiz gunleriniz akliniza geliyor.

  "su bilmem kac kiloyu vereyim de."
  "su ise kabul edileyim de."
  "su tatile gideyim de."
  "su sehre tasinayim da."

  kendi adiniza hayatinizin devrimlerini yapip, sonucunda da "ee simdi noldu? yine ayni gun dogumu, ayni ben, ayni hisler, ayni dunya." sonucuna varinca da gelecek gunlere dair devrim niteliginde seyler istemiyorsunuz. en basit yasam kurallarini en basit halleri ile gerceklestirmeye calisiyorsunuz.

  nefes al.
  olmemek icin ye.
  param varsa, sarhos olup birkac saat bulutlarin uzerine cik.
  bir iki dostla sohbet et.
  sigara ic.
  kalabaliklara girme.
  okuma. okudukca mutsuzlugun tetikleniyor.
  uyu. daha fazla uyu. sonra uyan. uyaninca bile gecmedigini anla. basa sar.
  cozum ara...