şükela:  tümü | bugün
 • ulusal yargı ağının avukatlara yönelik portalı. bugüne kadar bu portalın bir tek iyi yanı vardı, o da avukat adına kayıtlı ve takip ettiği bütün dosyaları tek bir tıklama ile sıralayarak bu dosyalarda yapılan son işlemler (safahat) hakkında bilgi alabiliyordun. ta ki bugüne dek.

  bugün itibariyle portalın ana menüsü değiştirilerek tüm dosyaları listeleme ve safahatine ulaşma imkanını kaldırmışlar. yerine dava açılış tarihine, esas numarasına veya taraf isimlerine göre arama yapıp da dosya bilgilerine ulaşabilecekmiş. ulen bu kadar eziyet çektirilir mi insanlara. ne güzel en başta en sade ve işlevsel şekliyle hazırlamışsın, ne diye bozuyorsun işe yarar düzeni? dava harcı ve masrafı ödeme modülü koymayı sonunda düşünmeyi başardılar diye sevinirken, çalışan ve işe yarayan özellikleri iptal ettiklerini göreni kıç üstüne oturttular resmen.

  edit: düzelttiler.
 • duruma göre can simidi olabileceği gibi, çok canların yanmasına da sebep olan meret.
 • yeterli teknolojik altyapı sağlanmadan hayata geçirilen projelerin hazin ve yıpratıcı sonlarından biri olmaya aday portal.
  daha doğru düzgün uyap sistemini çalıştıramayan sayın idarecilerimiz, ahaa bunu da burdan yapın, ahaaa bunu da yapınn, bunu da bunu da deyip ellerinde patlaması için çaba gösteriyor.

  yok yani, teknoloji ve yenilik karşıtı biri değilim. hatta bu tür uygulamaların yaygınlaştırılmasından yanayım da arkadaş bu da bir nevi metrobüs rezaleti gibi bir şey. mevcut altyapısı ile kapasitesinin üstünü zorluyor.
 • çok hoş sistemdir, bir de arada çökmese biraz biraz cezayı da içine atsalar, icra takipleri meselesini de tam olarak çözdüler mi tamamdır.
 • benim de giremediğim program.

  gerçi avukat olmadığım için de giremiyor olabilirim.
 • işiniz acil değilken girmeniz gereken program. işin acilse anla ki uyap çalışmıyordur.
 • altı ay iyileştirme devam edecekmiş, bu süre içerisinde aksaklıklar olabilirmiş.
 • uyap döküman editöründen başka bir evrak gönderilemeyen program. o editörde dandik zaten. bazen yazdiklarimi imzalayip uyapa evraki gönderdikten sonra yazinin yarisinin kaybolduğunu görüyorum. çoğu zaman çalişmaz. 3 dakka işlem yapma zamanaşimindan çikiş yapar. ömür törpüsü anlayacağiniz.
 • bittiğinde güzel bir program olacak bence.

  salakmışım gibi düşünme bu entryi okuyunca. bitmiş bir program bu kadar çok ve düzenli hata veremez. beta sürümü sanırım bu. tam halini bekliyorum heyecanla.

  edit: 30 dakikadan daha fazla süre çalışmadığı tarihler (sürekli güncellenecek)

  08.01.2014
  09.01.2014
  10.01.2014
  20.01.2014
  22.01.2014
  07.02.2014 (baya olmuştu hata vermeyeli, endişelenmiştik)
  14.02.2014 - sgk sorgusu yapılamıyor
  18.02.2014 - ana ekran hatası, menülere ulaşılamıyor
  19.02.2014
  24.02.2014
  03.03.2014
  04.03.2014
  03.04.2014 (sanmayın ki uzun süredir hata vermiyordu. kullanım kısıtlandığı için bürodakilerden pek bana sıra gelmiyordu.)
  04.04.2014

  ne program yapmışsınız be! yaşasın yüce türk hukuk sistemi.

  edit: artık yazmaya gerek yok çünkü zaten hiç giremiyorsunuz artık.

  allah bin türlü belanızı versin. hukukun içine sıçtınız.