şükela:  tümü | bugün
  • ulusal yargı ağının avukatlara yönelik portalı. bugüne kadar bu portalın bir tek iyi yanı vardı, o da avukat adına kayıtlı ve takip ettiği bütün dosyaları tek bir tıklama ile sıralayarak bu dosyalarda yapılan son işlemler (safahat) hakkında bilgi alabiliyordun. ta ki bugüne dek.

bugün itibariyle portalın ana menüsü değiştirilerek tüm dosyaları listeleme ve safahatine ulaşma imkanını kaldırmışlar. yerine dava açılış tarihine, esas numarasına veya taraf isimlerine göre arama yapıp da dosya bilgilerine ulaşabilecekmiş. ulen bu kadar eziyet çektirilir mi insanlara. ne güzel en başta en sade ve işlevsel şekliyle hazırlamışsın, ne diye bozuyorsun işe yarar düzeni? dava harcı ve masrafı ödeme modülü koymayı sonunda düşünmeyi başardılar diye sevinirken, çalışan ve işe yarayan özellikleri iptal ettiklerini göreni kıç üstüne oturttular resmen.

edit: düzelttiler.
  • son yılların en güzel icadıymış bu.
    dosyaya para yattı mı diye sormaya, efenime söyleyeyim karar yazıldı mı adliyelere gitmek yok artık.
    hele şehir dışı duruşmalar için zart yazıldı mı, zurt yazıldı mı, yok ben ankara'dan arıyorum bi bakıverin de yok. ağlamak istiyorum.

3 senesi 99 tale.
    sevimsiz adliye ve canından bezmiş kalem memurlarıyla uğraşmamak paha biçilmez.
  • duruma göre can simidi olabileceği gibi, çok canların yanmasına da sebep olan meret.
  • millet olarak teknoloji ile aramızın ne kadar zayıf olduğu gerçeğine ayna tutan internet tabanlı programın avukatların kullanımına sunulan ayağı. adalet anlayışı bir toplum için ne derece elzemdir herkesçe malum.
    teknoloji sayesinde adaletin tecellisini hızlandırmak ne kadar da güzel fikir değil mi? gel gelelim güzel ülkemde bunu gerçekleştirmek ne mümkün. eski usül el yordamı ile kayıt kuyut işlemleri bile bazen bizim bu teknolojiden hızlı olabiliyor. bir program sürekli bıkmadan usanmadan arıza yapar mı arkadaş. delirmemek elde değil. en kötüsü de toplumda bu konuda oluşan kabüllenmişlik.
    güzel düşünülmüş ancak memleketimde uygulaması istikrarlı bir şekilde aksayan program diyebiliriz buna kısaca
  • yeterli teknolojik altyapı sağlanmadan hayata geçirilen projelerin hazin ve yıpratıcı sonlarından biri olmaya aday portal.
    daha doğru düzgün uyap sistemini çalıştıramayan sayın idarecilerimiz, ahaa bunu da burdan yapın, ahaaa bunu da yapınn, bunu da bunu da deyip ellerinde patlaması için çaba gösteriyor.

yok yani, teknoloji ve yenilik karşıtı biri değilim. hatta bu tür uygulamaların yaygınlaştırılmasından yanayım da arkadaş bu da bir nevi metrobüs rezaleti gibi bir şey. mevcut altyapısı ile kapasitesinin üstünü zorluyor.
  • çok hoş sistemdir, bir de arada çökmese biraz biraz cezayı da içine atsalar, icra takipleri meselesini de tam olarak çözdüler mi tamamdır.
  • benim de giremediğim program.

gerçi avukat olmadığım için de giremiyor olabilirim.
  • işiniz acil değilken girmeniz gereken program. işin acilse anla ki uyap çalışmıyordur.
  • altı ay iyileştirme devam edecekmiş, bu süre içerisinde aksaklıklar olabilirmiş.