şükela:  tümü | bugün
  • vatandaş uyap portalı

e-devlet şifresi ile hakkınızda açılmış ya da sizin açtığınız davaların her türlü takibini yapabileceğiniz, evrak gönderebileceğiniz, harç ödemesi yapabileceğiniz portaldır efendim. önceden elektronik imza ya da mobil imza aracılığı ile girilebilirken şimdi e-devlette kullanabileceğiniz araçtır. ayrıca davalarınızda bulunan sisteme kayıtlı tüm evrakları rahatlıkla görebilirsiniz. yani avukatınızın yaptığı her işi, hâkimin verdiği her kararı görüntüleyebilir üstüne bilgisayara indirebilirsiniz. yaklaşık 3-4 aydır güzel bir hizmet alınmakta bu arada.
  • sanırım hafta sonu ve tatil günlerinde dükkanı kapatıyorlar. dava açtık, kısmen kazanmışız, karşı tarafın avukat masrafı nedeniyle icra gelmiş. eh, ödeyelim dedik. site çalışmıyor.

türkiye'de hak, hukuk, adalet yok. adalet bakanlığı ile ilgili işiniz olmasın.
  • mahkemelerle olan işlemlerinizin her adımını takip edebileceğiniz faydalı bir portal. icra dosylarına baktığınızda, avukat sizin için güncel hangi sorgulamalar yapıyor görebiliyorsunuz. genelde kontrol ettikleri aktif olarak sgk, bağkur, üzerinize araç olup olmadığı vs. bazen bankalara dilekçe gönderip hesapta para varsa bloke edilmesini istiyorlar. ayrıca bankadan bundan sonra hesaba gelecek paraların blokesini de talep ediyorlar ama banka bunun yapılamayacağına dair şerh koyarak cevap veriyor haciz talebine. onun dışında yazılan dilekçeden yatırılan harç makbuzuna kadar hepsini görebiliyorsunuz kronolojik olarak.
  • sadece e-imza veya mobil imza ile kimlik dogrulamasi yaparak giris yaptiysaniz dosyadaki evraklari gorebilirsiniz, e-devlet sifresiyle giris yaptiginizda sadece dosya kapak bilgilerini (örn: taraflar, dava konusu ve durusma tarihi ve dosyanin son durumu gibi bilgileri) gorebilirsiniz.

edit: artik e-devlet uzerinden e-devlet sifresiyle girdiginizde de tum evrakları gorebiliyorsunuz.
  • sürmekte olan davanız varsa, mobil imza edinip dosyanız üzerinde hakimiyetinizi ilan edebilir, gelişmeleri günlük olarak takip edebilirsiniz.
  • vayandaslar tarafindan portal uzerinden gonderilen bir takim evraklar adliye personeli is listesine dustugunde, dosyasina kaydedilirken varsayilan olarak evrak tipi "ozel gelen evrak" seklinde gelmekte, bu evrak tipi ile dosyaya kaydedildiginde ise "ozel gelen evrak"lar vatandas portalindan gorunmemektedir.

bu vatandas portalinda bazi evraklarin erisime acilmadigi anlamina gelmektedir. ozel gelen evraklar da dosyadaki tum evraklari gormeye yetkili olan kisilere acik olmalidir.

yazilimcilara ve yazılımcıları yonlendirenlere duyurulur.
  • e-devlet sistemin en hantal yapısıdır. ne zaman işimiz düşse saatlerce loading barını görmekteyiz. bu kadar kritik işi yapan bir mekanizma neden böylesine işi bilmeyenler tarafından yönetilir anlam veremiyorum.

o kadar çok bekletti ki yapacağım işlemi unuttum işte beğendiniz mi yaptığınızı budalalar !
  • birkaç gündür bu amına koyduğumun sitesi açılmıyor. arıyorsun bilgi işlem daire başkanlığını telefonları açmıyorlar. bugüne kadar devletin neresine işim düştüyse sağlık, asayiş ve eğitim dahil adam gibi ne hizmet aldım ne de cevap. ulan milyonlarca devlet memurusunuz, milyarlarca vergi topluyorsunuz bir bok değil amk istediğim siteye girmek.
  • kim kurguladıysa vatandaşa eziyet çektirmek için kurgulanmış site. örneğin bir icra müdürlüğüne bağlı 30 kusur mahkeme var. bir şeyi sorgulamak istediğinizde otuzuna da ayrı ayrı bakmanız gerekiyor. yahu kimlik numarası ne güne duruyor? girilmiş zaten yazacağın altı üstü bir sorgu.
  • türkiye'deki adalet sistemini çok güzel temsil eden portal. bu site bazen hiç açılmıyor, genellikle geç açılıyor, açıldığında ise çoğu link çalışmıyor. aynı adalet sistemimiz gibi.