şükela:  tümü | bugün
 • bizzat kendi zihnimden çıkmış gibi duran tespittir. başlık sahibi sonsuz teşekkürleri haketmiştir gözümde ki beni bu yıllardır aklımın bir köşesinde duran ve "bir gün üşenmeyip şuralara yazmalıyım, herkes bilmeli." diye beynimi kemiren bir yükten kurtarmıştır. en başarılı, en güzel açıklanmış tespitlerden biridir. yazsam aynısını yazardım, ne eksik ne fazla.
 • (bkz: meriç)
 • (bkz: orbiter)
 • benim çevremde kesinlikle tutmayacağım erkektir...

  ama şu bilinmelidir ki kadınlar arasında meriç'e sahip olmak bir nevi statüdür.

  duyar kasan, ayy seni anlıyorum diyerek kendi hemcinslerini kötüleyen erkekleri kadınlar severler. zannediyor musunuz ki kadınlar bu adamların amaçlarını bilmiyor. yapmayın... 1970 li yılların türk filmlerinde kaldı o saf kadın tiplemeleri. sonuçta çevresinde ne olursa olsun "ya bu gece şanslı akşamımsa" diye fink atan bu tipleri tutarlar. ego tatmini bir yerde. genellikle son çare verirler o başka. bunun örnekleri her yerde.

  sayın erkekler kendinizi son çare verilecek erkekler sınıfına dahil etmişseniz durmayın devam edin. emin olun size gelene kadar kimler kimler gelip geçecek. siz daha kimlerin hikayelerini dinleyeceksiniz.
 • uydu erkek (friend-zone'un bir üstü, arkadaşlığın bir üstü sevgililiğin bir altı'nın üç altı) olduğunuzdan şüpheleniyorsanız, bunu anlamak (ve tabii ki eğer öyleyse bu durumdan kurtulmak) için tek bir şansınız var: eskale etmek.

  nasıl mı? şöyle alayım: (bkz: the brad pitt rule)

  mevzu çok basit, sürekli olarak sadece dışarıda takıldığınız, yakınlaşma çabalarınıza kesinlikle olumlu reaksiyon vermeyen, arkadaşlarıyla tanıştırmaya bile yeltenmeyen, ancak öte yandan sizi cüzdanı gibi kullanan, sadece işi düştüğünde "canım yaa"lı mesaj atan, size meriç'in onu ne kadar ama ne kadar çok üzdüğünden bahseden bu kızı evinize çağırın. eğer kabul edip geliyorsa hala umut vardır; eğer binbir türlü bahane uyduruyorsa, beşinci günün şafağında gandalf'ı filan beklemeyin, anında topuklayın. finito.
 • kizlarin da meric versiyonlari vardir. hani deli gibi borek yapan, örnegin gecen 9gag'de vardi hatunun teki lotr triology izlerken beraber yemek icin cesit cesit lotr temali tatlilar yapmis erkek arkadasina. "dream girl" falan diye yazmislar da onu yapanin en ufak kiymeti olmaz.

  oyle batman seklinde borek yapanlar falan cok acinasi umitsiz girisimler. competitive advantage kazanmak icin assasins creed oynayanlar bile mevcut.
 • (bkz: spekülatör)

  üstüne vazife olmayan hususları kaşıyıp piyasayı karıştırır, kendi ekmeğinin yolunu tırmalarken sevgiliye ve diğer erkeklere karşı fiyatın yükselmesine gayret eder.

  kimse boşuna uydu olmaz, niyeti eninde sonunda esas gezegeni (hadi taş çatlasın gezegenin arkadaşlarından kapabildiğini) yatağa atmaktır.

  bunlar mevzubahis olunca kızlar mutlaka sert savunmaya geçer çünkü aslında ilgisinden ayak işlerinden memnun olurlar. aynı zamanda diğer "uydusuz/meriçsiz" hemcinslere karşı da bir kendilerini daha üstte görmelerini sağlar.
 • gotveren. beeeyle dolanor etrafinda. siktir giy ayol dersin gitmez. en son sikersin gider. got oglani.
 • az önce şahit olduğum diyalog.

  mekan cevahir starbaks.

  kız kenarda bekliyor, erkek sıraya girmiş, önce siparişleri söylüyor, sonra parayı ödüyor, ardından da kahveleri kıza götürüyor.

  - yusuf ordan bir karton uzatır mısın?
  + tamam sevgilim.
  - sevgilim deme bana, daha kararımı vermedim unutma bak.
  + tamam canım.
  - off bak hala...

  yusuf kartonu vermeyi unutur bu arada.

  - ya yusuf ne gerizekalısın, karton versene, elim yandı.
  + hemen veriyorum bitanem.
  - (kız içinden homurdanıyor ama duyulabilecek bir sesle) offf nerden çattım bu gerizekalıya.

  valla yusuf gardaş, aklını başına devşir derim, yarrağın en büyüğünü yemek üzeresin, benden söylemesi asdgasd.
 • sanırım sözlükte gördüğüm en iyi başlıklardan bir tanesi. gelin itiraf edelim, her erkek hayatının bir döneminde bir kadının etrafında uydu erkek olmuştur. ben de oldum. ben yandım siz yanmayın; bir kadın için uydu erkek olmaktansa patronunuz için daha fazla çalışın. arkadaşınıza, yoldaşınıza destek olun. abi diyebileceğiniz insanlara abi deyin. ama am sikmek için bir kadının kölesi olmayın. aşk yalanına inanmayın. hırsızlık yapsanız makul bir gerekçe ile af edilirsiniz. ama uydu erkek olmak bir erkeğin düşebileceği en dip noktadır.