• bizzat kendi zihnimden çıkmış gibi duran tespittir. başlık sahibi sonsuz teşekkürleri haketmiştir gözümde ki beni bu yıllardır aklımın bir köşesinde duran ve "bir gün üşenmeyip şuralara yazmalıyım, herkes bilmeli." diye beynimi kemiren bir yükten kurtarmıştır. en başarılı, en güzel açıklanmış tespitlerden biridir. yazsam aynısını yazardım, ne eksik ne fazla.
 • (bkz: meriç)
 • (bkz: orbiter)
 • benim çevremde kesinlikle tutmayacağım erkektir...

  ama şu bilinmelidir ki kadınlar arasında meriç'e sahip olmak bir nevi statüdür.

  duyar kasan, ayy seni anlıyorum diyerek kendi hemcinslerini kötüleyen erkekleri kadınlar severler. zannediyor musunuz ki kadınlar bu adamların amaçlarını bilmiyor. yapmayın... 1970 li yılların türk filmlerinde kaldı o saf kadın tiplemeleri. sonuçta çevresinde ne olursa olsun "ya bu gece şanslı akşamımsa" diye fink atan bu tipleri tutarlar. ego tatmini bir yerde. genellikle son çare verirler o başka. bunun örnekleri her yerde.

  sayın erkekler kendinizi son çare verilecek erkekler sınıfına dahil etmişseniz durmayın devam edin. emin olun size gelene kadar kimler kimler gelip geçecek. siz daha kimlerin hikayelerini dinleyeceksiniz.
 • kizlarin da meric versiyonlari vardir. hani deli gibi borek yapan, örnegin gecen 9gag'de vardi hatunun teki lotr triology izlerken beraber yemek icin cesit cesit lotr temali tatlilar yapmis erkek arkadasina. "dream girl" falan diye yazmislar da onu yapanin en ufak kiymeti olmaz.

  oyle batman seklinde borek yapanlar falan cok acinasi umitsiz girisimler. competitive advantage kazanmak icin assasins creed oynayanlar bile mevcut.
 • (bkz: spekülatör)

  üstüne vazife olmayan hususları kaşıyıp piyasayı karıştırır, kendi ekmeğinin yolunu tırmalarken sevgiliye ve diğer erkeklere karşı fiyatın yükselmesine gayret eder.

  kimse boşuna uydu olmaz, niyeti eninde sonunda esas gezegeni (hadi taş çatlasın gezegenin arkadaşlarından kapabildiğini) yatağa atmaktır.

  bunlar mevzubahis olunca kızlar mutlaka sert savunmaya geçer çünkü aslında ilgisinden ayak işlerinden memnun olurlar. aynı zamanda diğer "uydusuz/meriçsiz" hemcinslere karşı da bir kendilerini daha üstte görmelerini sağlar.
 • gotveren. beeeyle dolanor etrafinda. siktir giy ayol dersin gitmez. en son sikersin gider. got oglani.
 • sanırım sözlükte gördüğüm en iyi başlıklardan bir tanesi. gelin itiraf edelim, her erkek hayatının bir döneminde bir kadının etrafında uydu erkek olmuştur. ben de oldum. ben yandım siz yanmayın; bir kadın için uydu erkek olmaktansa patronunuz için daha fazla çalışın. arkadaşınıza, yoldaşınıza destek olun. abi diyebileceğiniz insanlara abi deyin. ama am sikmek için bir kadının kölesi olmayın. aşk yalanına inanmayın. hırsızlık yapsanız makul bir gerekçe ile af edilirsiniz. ama uydu erkek olmak bir erkeğin düşebileceği en dip noktadır.
 • bir erkeğin olabileceği en en en en kötü şey.
 • meriç olarakta terminolojide yer bulmuştur.
  bir meriç atasözü der ki:
  kalbinde yer yoksa güzelim, ben ayakta da giderim.
  yer vardır veya yoktur mesele de değil. boş otobüste sırf içinde olmak için bile ayakta gider bunlar.

  meriç tutan hatun da otobüstür, dolmuştur! toplu taşıma aracı/genel kamuya açık araçtır!

  boş otobüste ayakta giden bu meriçler, otobüste en sevdikleri yer otomatik kapı önüdür.
  her an kovalanabilir/atılabilir vasıtadan.
  meriç tutan hatun da onu kendi oraya yerleşmese dahi oraya yerleştirir.
  ne kadar dikkat etseler dahi, uyarı yazısı olsa dâhi bu işin kaçınılmaz gerçeği: dikkat, otomatik kapı çarpar!

  eyyorlamam bu kadar.

  not:entrymi ergence buldum ama emin olamadım, belki silerim. belki aklıma birşeyler gelir ekleme yaparım.
hesabın var mı? giriş yap