şükela:  tümü | bugün
  • rabbim herkese yardım etsin, başta bize, daha başta bana.

başkasının derdiyle dertlenecek kadar dertsiz değilim, zerre umurumda değil kime nerede ne olmuş. ha ben sırça köşklerde sıfır sıkıntıyla yaşayan bir adam olsam belki “yazık yaa” falan derdim ama burada bulunan çoğu insan oradakilerden über süper daha rahat yaşamıyor, o yüzden böyle duyarlar bizde pek tutmuyor.
  • bilim ve sosyalizm ile yönetilen her laik ülkede dincilik ve mikro milliyetçilik yapmaya çalışanlara verilen cevap tarifesinden aldıkları tayından ötürü şikayetlenmedir
  • adamın ülkesini işgal etmişsin 14 milyonluk nüfus var ortada. 1950'de ben ilhak ettim geçtim diyor. adam çin'nin herhangi bir şehrinde dağınık olarak bir kaç mahallede yaşayan topluluk için kullanılan mikro milliyetçiliği kullanıyor. mikro milliyetçi olsa olsa bağcılardaki apaçiler için olur. bir de senin gibi gerizekalıların birleşip gerizekalı milliyetçiliğini ilan etmesiyle.. bir ülkenin başka bir ülkeyi sebepsiz yere işgal etmesidir. en son işgali 1500 sene önce yapmışken üstelik.

tanım: gerizekalı
  • ata topraklarında yaşıyor olup da vahhabilere bilocan yapmaya doyamayan, çeçenlerle birlikte ışid gibi dinci terör örgütlerine en fazla militan akışı sağlayan, özüne sırtını dönüp kimliğini yitirmiş bir diğer arapperest kavmin hakettiği gibi burnunun sürtülmesidir.
  • radikal islamcı örgütlere militan sağladığı için bütün uygur türklerin "burnunun sürtmesi" lazım evet. aynı şekilde pkk'ya da militan sağladığı için kürtlerin "burnu sürtsün" filan. ne güzel kafalar lan.