şükela:  tümü | bugün
  • çin'den buraya kaçan uygur tüklerinin içinde laik insan göremezsiniz. çoğu merdiven altı derneklerde eminim karşı devrim için hazırlık yapmaktalar. suriyeli laik bir elemanı bu kandaş dediğiniz selefilere tercih ederim.

edit: zeytinburnu'nda adım başı bu uygurluların dini derneklerini görürsünüz. 3 yaşındaki kızlarını kapatan, kadınlarına peçe giydiren aşırı selefi kişilerdir. ben bu adamların içinde asla seküler birine rastlamadım. bu insanların yarın din adına sokağa çıkıp bizi karşı saldırmayacakları ne malum ?

suriye'de cihat dedikleri sikko iç savaşa türkiye'de çoğunluğu uygurlular gitmedi mi ?

reina saldırısını yapan özbek asıllı türk değil miydi ?

ben türkçü bir insanım ancak selefi, bağnaz ve şeriatçı birini türk de olsa savunamam arkadaş.
  • zulme uğrayan bir müslüman olduğunda nasıl da alçağa dönüşen birine ait başlık. atatürkçülük bu değil türk düşmanları sizin kemalistliğiniz laikliğiniz batsın. allah burnunuzu izmir de olduğu gibi bk tan çıkarmıyor yine anlamıyorsunuz.
  • suriyeli laik bir eleman yeri geldiğinde seni siker ama kandaşın sana silah doğrultmaz

edit : ahaha kürtseverler yardırmaya başlamış :) noldu zorunuza mı gitti amk :)
  • atatürkçülük konuya nereden girdi onu anlamadım? ben de o zaman kafa siken akpli zırvası diyeyim, akp bunu demiş gibi yorum yapılsın.

gerçi bir dakika ya. mecliste uygur türklerine uygulanan zulmün araştırılmasını atatürkçüler istemiş, akp reddetmişti sanki.
  • anan da çok masum değildi, senin gibi iti doğurmuş.
  • ışid'le fingirdeşip çin'de katliam yapayım derken kendileri gibi katliamcı olan çinli'ler taradından katliama uğrayanların içinde olduğu vaziyettir.

çin'den kaçıp buraya gelenler ise ışid'in hücre evi gibi davranırlar. tip olarak da kazakistan, türkmenistan ve pakistanlı'lara benzerler.
  • (bkz: iklil kurban)

adam uygur hareketi öncülerinden bir profesör. kendisi ateist ve koyu atatürkçü. yıllarca çin zindanlarında hayat geçiren bir bilim insanıdır. çok görmek isteyen görür.
  • (bkz: chp çomarı)
  • "...ama kandaşın sana silah doğrultmaz"
    ulan hakikaten ne gerizekalılar var be! bu cümleyi kuran biri ile aynı atmosfer altında yaşıyor, aynı seçimlerde oy kullanıyor, aynı topraklarda dolaşıyoruz.
  • garip şeyler olduğu kesin. türkiye çin ile dirsek temasına girer girmez abd-avrupa çıkışlı uygur türkleri koruma yaşatma derneği haberleri ortalığa salınır. ne kadar fetöcü hesap var uygur türklerinden bahseder.
    masummudur değilmidirler bilemiyorum ama burnuma kötü kokular geliyor.