şükela:  tümü | bugün soru sor
 • hiç bir zaman hayatı düzgün gitmez. okulu varsa, ne dersine düzgün gidebilir, ne gittiği derste dersi dinleyebilir, ne zaman uyuyacağı belli olmaz, herkesin uyuduğu vakit o uyanık olur, yalnızlık çeker, odaklanması gerektiği şeylere odaklanamaz erteler durur, bitki gibi bir hal alır. çok komplike düşünemez. ne zaman iyi bir uyku alsa sevinir fakat bunun geçici olduğunu bilir, uyku ilaçları ise hiç bir işe yaramamaktadır. bu kişi umutsuz vaka mıdır ?
 • üniversite zamanında hunharca bozuk olan uyku düzenimi düzelttiğimde farkettiğim şey insanların ne çok zamanı olduğuydu. uyku düzeni bozuk insan sürekli uyuyor çünkü ve her zaman yorgun.

  düzelince insanda bir ay yeniden hayata döndüm aman efenim ne çok vaktim var havası falan. geçiyo sonra tabi *
 • uzunca bir süredir muzdarip olduğum problemdir uyku bozukluğu.

  ne kadar yorgun olursanız olun uyumakta zorluk çekersiniz,her gece uykunuz minimum bir kere uyanmakla bölünür,hele bir de sigara kullanıyorsanız sabahın dördünde içip tekrar yatağa gidersiniz ve sabah kalktığınızda sanki yataktan değil,mezardan kalkmış gibisinizdir.

  kafanız doludur,uyuyamazsınız.
  spor yapıp bedeni yorarsınız,gene uyuyamazsınız.
  bitkisel ilaçlar almayı denersiniz,fayda etmez.
  kitap okumakla,film izlemekle bazen sızarsınız,iki saat sonra hop ayaktasınızdır.

  gerçekten tek kesintisiz uykunuz sağlam alkol aldığınız gecelerdeki bayılışınızdır ve maalesef ki bir sonraki gün her ihtimalde zaten akşamdan kalma geçeceği için o uykunun da bir önemi kalmaz.

  kahvaltıyı yaptıktan sonra yatağa acır gözlerle bakarsınız,tekrar yatmak istersiniz ama işe gidiş vakti gelmiştir.
  iş yerinde 11'lere kadar devamlı esnersiniz,enerjiniz azdır,vücut yeterince dinlenmediği için odaklanamazsınız,zaman zaman zorunlu olmayan tüm işi gücü bir sonraki güne ertelersiniz vs.

  keyfiniz iyi de olsa kötü de olsa fark etmez,uykusuzluk tek başına "mutsuz bir ruh hali"nin sebebidir.