şükela:  tümü | bugün
  • hiç bir zaman hayatı düzgün gitmez. okulu varsa, ne dersine düzgün gidebilir, ne gittiği derste dersi dinleyebilir, ne zaman uyuyacağı belli olmaz, herkesin uyuduğu vakit o uyanık olur, yalnızlık çeker, odaklanması gerektiği şeylere odaklanamaz erteler durur, bitki gibi bir hal alır. çok komplike düşünemez. ne zaman iyi bir uyku alsa sevinir fakat bunun geçici olduğunu bilir, uyku ilaçları ise hiç bir işe yaramamaktadır. bu kişi umutsuz vaka mıdır ?
  • ortada böyle bir durum varsa kişi kesinlikle önlemini almalıdır.
    ben ikinci öğretim olduğundan dolayı yaklaşık 2-3 sene böyle bir hayat tarzı sürdürdüm.
    depresyona çok yakınken bir sevgilim oldu. çok da seviyordum yalan yok. hal böyle olunca kendimi ona göre ayarlamaya başladım. kız da biraz kontrolü seven biriydi. ee benim de işime geldi. sabahları sıkıldım diye uyandırıyordu örneğin gece whatsapp'a girme olayları vardı. dinledim karlı çıktım.
    sonra her güzel şey gibi bitti tabi.
    kurtuluşum sandığım o ilişki bitince haliyle öküz gibi boşluğa düştüm. bir süre alkol yardımcı oldu ki o da bilindiği üzere daha çok bastırıcı.
    o hayatımdan çıkınca alkolü de kendim kesince düştüğüm durumun size tanımını yapamam.
    ölümü bile düşündüm çoğu zaman. anksiyete diye bir şey gelişti. ardından kalp çarpıntıları uykusuz geceler, okula gidememe, odaklanamama.
    yani dışarıdan sizi gören ailenizin arkadaşlarınız duruma farklı bakıyor. gördüğü sağlıklıyken siz. ama her şey bitip eve gidince yaşayacaklarınızı kendiniz biliyorsunuz sadece.
    insanın hayatının merkezine koyduğu şeyler çok önemli.
    -içki, sevgili, uyku, uyku kaçıracak şeyler bunlar kesinlikle hayatının merkezine koyulmamalı.
    çünkü bunlar hayatınızdan çıkınca veya işler planladığınız gibi gitmeyince kendinize gelemiyorsunuz.
    aradan neredeyse 1 sene geçecek. ve ben kendime yeni yeni gelmeye başlıyorum. spor yapıyorum kilo vermeye başladım yaklaşık 10 kg verdim. devamı da geliyor.
    sigara tamamen hayatımdan çıktı.
    buna rağmen hala cafeye bir yere çıktığımda arkadaşlarımla görüştüğümde falan bir anda modum düşüyor. kafam düşüyor. uykum geliyor. sürekli yorgun hissediyorum.

peki hala tamamen düzeltemediğim ne var ? uyku düzeni.

bu uzun hikaye tamamen uyku düzeni bozuk olduğundan dolayı ortaya çıktı. ve hala toparlayamıyorum.

siz siz olun uyku düzeninizi bozmayın. yerine her neyi koyuyorsanız değmez.
    bu durumu atlatmak için de kısa süreli hobiler, ilişkilerle gün geçirmeyin.
    uyku cidden her şey.

eğer benim durumumda olan biri varsa kesinlikle bu konuyu ciddi olarak düşünsün.
    psikoloji bir kere bozulduğu zaman tam anlamıyla düzelmiyor. giden gitmiş, yaşanan yaşanmış. yarrrak gibi ortada kalıyorsunuz.

eğer ki benim hayatım düzenli olsaydı ben bu tür şeyleri kolayca atlatacaktım. çünkü gün içinde yapacak çok şeyim olacaktı.

1930'larda yaşayan bir çiftçinin hayatını yaşayın. huzur orada.

ikinci öğretimden, hayatının sikildiği bir ilişkiden, uykusuz gecelerden, alkol içilen bir gecenin sabahından, aniden bastıran uyku seanslarından selamlar saygılar

beni dinleyin. iyi günler.
  • uzunca bir süredir muzdarip olduğum problemdir uyku bozukluğu.

ne kadar yorgun olursanız olun uyumakta zorluk çekersiniz,her gece uykunuz minimum bir kere uyanmakla bölünür,hele bir de sigara kullanıyorsanız sabahın dördünde içip tekrar yatağa gidersiniz ve sabah kalktığınızda sanki yataktan değil,mezardan kalkmış gibisinizdir.

kafanız doludur,uyuyamazsınız.
    spor yapıp bedeni yorarsınız,gene uyuyamazsınız.
    bitkisel ilaçlar almayı denersiniz,fayda etmez.
    kitap okumakla,film izlemekle bazen sızarsınız,iki saat sonra hop ayaktasınızdır.

gerçekten tek kesintisiz uykunuz sağlam alkol aldığınız gecelerdeki bayılışınızdır ve maalesef ki bir sonraki gün her ihtimalde zaten akşamdan kalma geçeceği için o uykunun da bir önemi kalmaz.

kahvaltıyı yaptıktan sonra yatağa acır gözlerle bakarsınız,tekrar yatmak istersiniz ama işe gidiş vakti gelmiştir.
    iş yerinde 11'lere kadar devamlı esnersiniz,enerjiniz azdır,vücut yeterince dinlenmediği için odaklanamazsınız,zaman zaman zorunlu olmayan tüm işi gücü bir sonraki güne ertelersiniz vs.

keyfiniz iyi de olsa kötü de olsa fark etmez,uykusuzluk tek başına "mutsuz bir ruh hali"nin sebebidir.