şükela:  tümü | bugün
 • insanı deli edebilecek kadar sinir eden olay. bir gecelik kaçamaktan sonra düzeni sağlamak için 4 gün uğraşırsın. 5. gün her şey çok güzel olur ama sürekliliği sağlaman gerekir. bir rivayete göre "bir şeyi üç gün üst üstte yaparsan, o şey alışkanlık halini alır." hadi bunu da yaptın, 3 gün, 5 gün oldu. artık alıştın, istediğin saatte uyanabilir ve dersinden, işinden gücünden geri kalmazsın ama bir gece bir etkinlik,film veya sinir bozukluğu yüzünden uyuyamazsın, işte sonra bu olay bir kısır döngü halini alır.işin asıl deli eden kısmı da, bu döngüyü oluşturarak, bunu alışkanlık haline getirmektir.
  (bkz: uyku düzensizliğinin düzenliliği)
 • öğleden sonradan akşama kadar uyuyup bütün gece ayakta kalmakla aştığım olay. teknik olarak düzenli.
 • bunun kahrini en cok vardiyali calisanlar ve tabii ki ucus ekipleri.ne kadar zordur gecenin 3 de kalkip bir yerlere gitmek,bir de gittiginiz yerlerin saat farkindan dolayi olusan uyku duzensizligi de cabasi.(bkz: jetlag)
 • nöbetli çalışma ve yüksek lisans sunumlarını ve tezini hazırlama gibi zor işleri bir arada götürmekteyseniz doğal olarak başınıza gelen durumdur.
 • çünkü canım depresyon.

  eğer gece bekçisi, bar çalışanı vs değilseniz. sabah okulunuz, işiniz varsa istisnalar dışında saat olmuş şimdi 04.26 bu saatte uyuyor olmanız gerekir.

  bende bu yıl özellikle bu hafta, saçma sapan bir düzen oldu. geceleri vampir gibi gezinip sabah altı gibi uyuyorum sonra geri sekizde kalkıp dokuzdaki sınava gidiyorum. on gibi dönüp öğlene kadar oyalanıp bir uyuyorum akşam yedi sekiz gibi uyanıyorum.
  denge altüst tabi. normal şartlarda insanlarla olan minimum bağlantım da tamamen kesiliyor haliyle.

  bir yandan da müthiş bir kafa bu gündüzleri rüyalarda yaşıyorsun. geceleri de genelde çabuk geçiyor benim için. bu sersemlik hali sayesinde gözün bir şey görmüyor. nereye kadar bilemiyorum hayat geçip gidiyor düzen şart ama tâkat yok.
 • uyku düzenim bozuk. mutsuzum bu yüzden sözlük.

  çalışıyorum da. 3-4 saatlik uyku ile işe gidiyorum. bazen daha da az. odaklanma sorunum oluyor tabiki. kitap, süt, telefona dokunmama gibi şeyler denememe rağmen bir süre sonra tekrar eski halime dönüyorum. spor da yapıyorum çok ağır değil.
  çözüm önerisi için yeşil lütfen. benim çözümlerim 5 yıldır daimi olamadı.

  t: mevcudiyeti halinde, hayatı zorlaştırandır.