şükela:  tümü | bugün
 • uyku pozisyonunuz ilişkiniz hakkında ipuçları verir.

  1 - sırt sırta
  eğer ki çiftler sırt sırta dönüp uyuyorlar ise bu ilişkinin oturduğunun göstergesidir. çiftler birbirlerini çok iyi tanıyor ve tam anlamıyla ilişkilerine güven hakimdir. çiftler birbirlerinin uyku alışkanlıkları hakkında son derece bilgi sahibidirler. ilişkinizde genel oalrak bu şekilde uyuyorsanız birbirinize uzaklığınızın bir önemi yoktur.

  2 - kaşık pozisyonu
  bu pozisyonda uyumayı tercih eden çiftler mutlu ve birbirlerinden ayrı kalamayan çiftlerdir. birbirlerine sevgilerini göstermekten keyif alırlar ve fiziksel olarak sürekli yakın olmak isterler.

  3 - yastık sohbeti
  yatakta yüz yüze birbirlerine bakarak yatan çiftler birbirlerine çok iyi sırdaştırlar. samimiyet çok önemlidir. yüz yüze sohbet etmekten ve yatarken dertleşmekten çok hoşlanırlar.

  4 - romantik
  erkeğin sırt üstü yatıp, kadının da erkeğin omzuna yaslandığı bu pozisyon, biraz kadını erkeğin himayesine sığınır gibi yansıtır. bu pozisyon, genelde yeni çiftlerin tercihidir. sıcakkanlı, ama biraz utangaçlığı ele verir. omza yaslanan taraf için kalp sesini duymak rahatlatıcıdır.

  bu pozisyonun güçlü arzu ve şehvet içerdiği konusunda hemfikir. çiftler ilişkinin ilk zamanlarında beraber uykuya dalarken veya samimiyet anlarının ardından bu şekilde uyurlar. sarmaşdolaş uyumak güçlü cinsel arzuların göstergesidir, ama aynı zamanda bazı uzmanlara göre her zaman bu şekilde uyuyan çiftler arasında kıskançlık problemleri de yaşanıyor olabilir.

  6 - ferah ve indirgenmiş
  bu iyi bir pozisyon değil, çünkü uzmanlara göre çoğunluk alanı kaplayan kişi partnerine karşı duygusal yakınlık duymuyor demektir. bu pozisyon ayrıca ilişkinin iyi bir noktada olmadığına işaret eder. çünkü küçük alanda uyuyan kişinin kendine güveni düşükken, ve diğer kişi hala ilişkinin iyi gittiğine inanıyor olabilir.

  7 - sırt sırta, dokunarak
  bu pozisyonda uyuyan çiftler genelde kişisel alana saygı duyuyor ama aynı zamanda teması korumak istiyor. bu çiftler birbirinden dinamik, farklı ve her iki kişi de bağımsız olarak yaşamlarına devam ederken sağlıklı ve düzenli bir ilişki içinde. uzmanlara göre bu pozisyon kişilerin sürekli birbirinin varlığına ihtiyaç duymadıklarını ve birbirlerine güven duyduklarını gösteriyor.

  8 -yüz yüze, dokunmadan
  bu pozisyon partnerinizi görmek veya samimiyet istediğinize işaret eder. her iki kişi de özele saygı duyarken mesafe almak yerine bağlantıda kalmayı tercih ediyor. genelde bu tür çiftler günlük problemlerini daha rahat çözerler.

  9 - herkes kendi alanında, ama bacaklar temasta
  bu pozisyon kişiler arasında sevgiye işaret eder, ama aynı zamanda ilişkide biraz daha ilgi alakaya ihtiyaç vardır. uzmanlara göre bu aşk, tutku ve ilişki farklılıklarının kombinasyonudur. bacaklar birbirine temaslı şekilde uyumak partnerinize ve ilişkinize duyduğunuz güvene işaret eder.

  10 - kaşıklama
  uzmanlara göre sarılan kişi genelde diğerine rehberlik eder ve korur. diğer kişi kendini güvende ve rahat hisseder, ve muhtemelen sarılma olmadığında uykuda kendini güvensiz hissedebilir. bu pozisyon çiftler arasında mükemmel uyuma işaret eder. ancak, bazen ilişkide bir derece güvensizliğe işaret edebilir.

  11 - sırt sırta, ayrı
  bu pozisyon ilişkinin doğru gitmediğinin işareti. bu durumda herkesin kendi özgürlüğünü yaşaması için biraz mesafe koymak gerekli. herhangi bir temas olmaması bu kişilerin güçlü bir tartışma yaşadığını veya tamamen birbirinden bağımsız olmak istediğini gösteriyor olabilir. bu durumda pozisyonu iyice inceleyin. örneğin, eğer eller kapalı ve vücut gergin ise bu partnerinizin iletişime geçmek istemediğini gösterir. hatta belki de partnerinin etrafında olmak tamamen dayanılmaz bir durum olabilir. eğer vücut rahat ve ilişkide herhangi bir gerginlik yoksa, bir diğerine güven ve kişisel alana saygı anlamına gelebilir.

  12 - cenin pozisyonunda uyumak
  eğer cenin pozisyonunda uyuyorsanız güçlü bir şekilde korunma isteği duyuyorsunzdur. ayrıca insanların sizi anlamasını ve sempati duymasını istiyorsunuz. kendinizi karşılaştığınız problemlerden korumak istediğinizden, bu şekilde kıvrılarak yatıyorsunuz.

  13 - yüz üstü uyumak
  kol ve bacaklarını yanlara açmış karnı üzerinde yatarak uyuyan insanlar genellikle lider kişiliğe sahiptir. dürtüsel hareket etmeyi seviyor ve gerektiğinde insiyatif kullanmaktan çekinmiyorsunuzdur. kişisel ve iş yaşantınızda süprizleri sevmediğinizden her şeyi önceden planlamaya çalışırsınız.

  14 - bir bacağı dışarı atarak uyumak
  uyku pozisyonunuzun sizin hakkınızda söylediği şeyler vardır ve bu pozisyonun söyleyecek çok şeyi var. bir bacağı kaldırarak uyumak fazla karşılaşılan bir durum değildir ve bu sizin de sıradışı bir insan olduğunuz anlamına gelir.

  15 - dizleriniz dışarı çıkmış halde yan yatarak uyumak
  eğer dizleriniz dışarı çıkmış halde yan yatarak uyumayı tercih ediyorsanız, bu sizin göreceli olarak sakin bir insan olduğunuzu gösterir, aynı zamanda güvenilir bir insansınızdır. gerçekten sizi gücendirmek isteyen bir kişinin, size hakaret etmekten daha fazlasını yapması gerekir.

  16 - sırt üstü uyumak
  eğer kollarınız yana açık ve sırt üstü yatarak uyuyorsanız bu hayatı sevdiğiniz ve pozitif bir insan olduğunuz anlamına gelir. insanlar arasında olmaya bayılıyorsunuz ve kalabalık içerisindeyseniz herkesin dikkatinin sizin üzerinizde olmasını istersiniz.

  17 - hazır ol vaziyette uyumak
  eğer kollarınız yanınızda sırt üstü vaziyette tıpkı hazır oldaki bir asker gibi uyuyorsanız bu dengeli bir insan olduğunuz anlamına gelir. kafanızın içinde hayatınızda başarmanız gereken hedefler var ve bunları başarmak için neler yapmanız gerektiğini çok iyi biliyorsunuz.
 • 17 - eşlerden biri yatay, biri dikey. t şeklinde. kafayı yediğinizin işareti. ne yapmaya çalışıyorsunuz?

  18 - ranzada altılı üstlü. eşinize çok yatılı kolej anısı, askerlik anısı anlatmış olabilirsiniz, o da çok öle bayıla dinlemiş olabilir, ama bu nedir. dejenere olmuş evliliğiniz, boşanın. osman üsteğmen de böyle yapardı.

  19 - erkek sırt üstü olarak kadının üstünde. seni görmek istemiyorum, efendim seni bu yatakta yok sayıyorum, efendime söyleyeyim allah belanı versin pozisyonu. yine sorunlu bir birliktelik, abiyi oradan alın, yenge sen de bi sesini çıkar allaaşkına.
 • 20. erkek mutfakta, dişi birey banyoda ve kedi birey yatak odasında
  ilişki garip durumdadır.kedi niye yatak odasında tek başına uyumaktadır? sıkıntılı kedinin olduğuna delalet etmektedir.
 • 21-erkek amuda kalkarak uyumuş,kadın bağdaş kurarak yoga pozisyonunda uyumuş ise bu çiftin manyak olduğunu gösterir evet.
 • 22. erkek yatağın üstünde kadın yatağın altında yatıyorsa kadının erkekten sakladığı bir şeyler vardır. güvensizliği ifade eder.
 • 23- erkek salonda, kadın yatak odasında : bu ilişkinin bittiğine işaret eder. evlilik sadece bir formalitedir. eğer çocuk varsa modern köleliğe işarettir aynı zamanda. her durumda erkek ayvayı yemiştir kısaca.