• iyice ağırı için
    (bkz: insomnia)
  • ntv'de aciklama yapan bir doktorun dedigine göre, turkiye'de her iki ki$iden birinin hayatinin bir kisminda mutlaka sahip oldugu sorun.
  • uyku ile ne yapacagini bilememe durumu... mevsimsel olarak, ya surekli uyumak, yataktan cikmayi asla istememek ya da uyku kim ben kim havasinda hiperaktif olarak ordan oraya ziplamamak... bu iki ruh ve beden halinin ortasini bir turlu tutturamamak...
  • şu son 3 aydır içinden çıkamadığım durum..kitap okumak,sıcak süt(bögh)içmek,erken yatmak,...gibi olaylar işe yaramaz..sonra başlanır uyku haplarına..bunlar da bir sonraki günü zehir eder...
  • bir saat var, o saati geçirdiğin zaman uyku imkansızda kayboluyor ,arşa değiyor; tek dileğim bayılmadan önceki bekleyişi kalktığımda hatırlamamak.
  • sanki birine "uykum nereye kacti?" diye sordugunuzda size hem sagi hem solu hem yukariyi hem asagiyi gosteriyormus gibi. tam olarak nereye gideceginizi kestiremediginiz icin, yastigi yorgani alir salona gidersiniz. ayaciklari sallaya sallaya uykunun gelmesini beklersiniz.
  • günlük rutine sahip olamayışımın temel sebebi.
    tedavisi varmış umarım bu defa sonuç yine hüsran olmaz. (bkz: modiodal)
  • uykusuz kalma, uykunun kesintiye uğraması. ama bir bebekteyse sadece bebek değil evdeki herkesin problemi olan şey.
    richman, eğer bebek ya da çocuk geceleri 5 ya da daha fazla kez uyanıyorsa ve uyandığında en az 20 dakika uyanık kalıyor ya da anne babasının yatağına gidiyorsa ve bu durum en az 3 aydır devam ediyorsa, burada uyku probleminden söz edebileceğimizi belirtir.
    zuckerman ise, bebeğin geceleri 3 seferden fazla uyanıp, yeniden uyumasının en az 1 saati aldığı durumlarda uyku problemi olduğunu belirtir.

anneme göre ise kızım gece ikiden fazla uyandığında ya da uykuya zor daldığında ortaya çıkan sorun.
  • çok şükür ki şu ana dek yaşamadığım. ayrıca yaşayanı da anlamıyorum nasıl beceriyorlar, o twitter'dan falan "uyuyamıyorum :(" diyenler ayak yapmakta gibi geliyor bana. su içmek neyse uyku da odur yani nasıl uyuyamazsın?
  • facebookta kim ne yapmış twitterda kim takla atmış sözlükte kim ne yazmış derken "hobaa yine uyumayı unuttum" nidalarıyla gün doğumunu karşılamaktır
hesabın var mı? giriş yap