şükela:  tümü | bugün
  • istisnasız her hayalin bir antitezi olduğundan uykudan önceki dakikaların kabusa dönüşmesine de yol açabilecek şey.
  • akabinde:
    (bkz: sabah ereksiyonu)
  • bazen gerçek olur. o an en çok istediğiniz şeyin hayalini kurmuşsunuzdur ve bir mucize gibi konar üzerinize.. onu düşünerek geçirmişsinizdir koskoca günü mesela. biz neden ayrı yerlerdeyiz ki? neden bu hale geldik? vs.. dayanamaz mesaj atarsınız karşılık beklemeden. tek kelimelik, sanki ayıp olmasın diye yazılmış bir cevap gelir. iç çekip gözlerinizi kapatır düşünürsünüz. keşke beni sevdiğini söyleseydi, ben de o zaman ona söylerdim diye hayal kurarsınız. bu düşündüklerinizi her nasılsa duymuş olmalı ki, beklediğiniz mesaj gelir: seni seviyorum..
  • ruyaya yatmak gıbı bır deyısı anımsatmıs olan hayal. evet super seyler dusunerek uykuya dalınca uyandığımda sanki istediklerim gerçek olmus gibi seviniyorum, oyle muthıs bır tatmin duygusu da yasatan hayal bu.
  • sabah uyandığında heryerin karla kaplı olması,dolayısıyla işe gitme zorunluluğunun ortadan kalkması hayali.pek tatlıdır..
  • sabah uyanmayıp, gözünü açtığında kendini cennette bulmak.
  • uyurken zamanın durması uykumu almadan sabah olmaması.
  • önünde uçsuz bucaksız bir boşluk ve elinde sihirli değneğinle sen.sadece dile şimdi.
  • uykudan önce, uyku olayının ne garip bir şey olduğunu düşünüp bu mekanizmayı çözmeye çalışırsanız bütün gece uykusuz kalıyorsunuz.. ben kaldım ordan biliyorum..
  • gün boyu pişman olduğunuz şeyleri kendinize göre doğru yaptığınız anlardır... kendi anılarınızı en arzuladığınız şekilde tekrar yaşarsınız... keşke söyle olsaydı da ben böyle deseydim... "o" nu koyarsınız hayallerinize... seneryosunu oluşturursunuz en mutlu olacağınız setin... ne kadar mantık çerçevesine oturtmaya çalışırsınız o kadar zevkli olmaya başlar... ama aslında aklınız uyumaya başlamış mantığınız rüya mantığına eşitlenmiştir... tutunmaya çalışırsınız o mutlu seneryoya, reddersiniz uykuyu... ve hayalin en tatlı yerinde kayarsınız uykunun kucağına en azından mutlu olarak... işte uykuyu kucaklamadan önceki an istediğiniz gibi hissediyor ve istediğinizi görüyorsunuzdur... o an kendi yarattığınız cennettesinizdir...sadece bir an da olsa...