şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dünyadan evvelki tanışıklığımızın lezzetini onca yıl gönlümde muhafaza ettikten sonra dünyada da bulduğum insan.

beraberce uykuların doğusundaki o masala gideceğiz. onun olmak kontenjanı ile girebileceğim oraya.
    bahtiyarlık böyle bir şey olmalı.
  • bir yığın "iyi ki"min sebebi, sahibi.

aslında nazar korkusu ile övmekten bile çekiniyorum ama onun varlığı, sıkıcı olma konusunda sevimsiz bir cömertlik sergileyen dünyaya karşı adeta bir panzehir.

ne mutlu ki benim.
  • rüyaların altın sarısı renklerini uykularına sürünmüş ve pusulası güneşin doğduğu yönü gösteren bir yazar. avucunun allık sürülü mahcubiyet tonundaki kelimelerden masallar inşaa eden kalemdir. yüreğimize gökkuşağı rengindeki dizeleri serpiştirir cömertçe.
  • hasan ali toptaş'ın büyülü rüzgarlarını estiren kullanıcı adına bayıldığım, burada gördüğüme sevindiren yazar.
  • yaşadığın şehri övmeye kalksam adından öte kelime yazamayacağımı bildiğimden buna kalkışmıyorum hiç. oysa bir insanın güzel bir şehirden önce gelmesi normal şartlar altında pek mümkün değil. fakat sana duyduğum hudutsuz tutkunun normal olmaması kadar normal bir şey olmasa gerek dünya denilen şu yerde. nice doğa harikası ve nice huzur durağı mekanları bir çırpıda geride bırakıp en önüne ve en güzel yerine geçebiliyorsan gönlümün, bir yerlerde yanan bir sevda kandili de bizim adımızı taşıyor olmalı.

sınırları içerisinde olmakla mesud olduğum, en güzel şehirlerden daha güzeli.
  • "sen hep gülerdin oysa, gülüverirdin
    bir bakardım eğilmiş su içiyor
    gamzelerinden kuşlar. " *

dünyanın daha güzel bir yer olması için gülüvermesi gereken.
  • "ıskartadaki bir trenden
    biraz anı ödünç alıp
    gelsem sokağınızın başına
    aldırmadan
    üstümün başımın yaşına
    misafir eder misin?" *

ona yazdığım önceki bir yazıda "bir yığın "iyi ki"min sebebi, sahibi." diye tanımlamıştım kendisini. yazdığım yazının üzerinden hatırı sayılır bir zaman geçti ve kendisinin gönlümdeki tanımı hiç değişmedi.

benim için böylesi mühim bir insanın dünyaya ayak bastığı gün de çok önemli ve düşündüğüm zaman böylesi bir ayak basışı ancak bu mevsime yakıştırabiliyorum.

varlığı varlığımı anlamlandıranım,

söyleyeceğim şeyler hep eksik kalacak, yetmeyecek biliyorum. önce dünyaya, sonra dünyama gelmenin saadetini yaşıyorum.

iyi ki gönlümdeki'sin...
  • "ama baharda ya da dışarda
    sonsuz göğün altında
    aşkın aşkla çarpımı
    nedendir bilinmez
    garip bir biçimde
    hep sonsuzdur..." *

mevsimler geliyor ve geçiyor bu zamana dek hiç olmadığı kadar anlamlıca. karın ve yağmurun yağışı, güneşin yakışı hiç böylesi anlam ifade etmezdi ki o geldi. günler yine geçecek ve bizler yeniden yaş alacağız. ama biliyorum ki her yeni yaş alış onunla olacağı için bir öncekinden daha güzel olacak.

iyi ki...
  • bugün doğmuş bir yazar, tutkuyla seveni var ne güzel..

kutlu olsun, mutlu olsun!
  • gece saatlerinde bir şiirine denk geldiğim (bkz: #64821280), biraz kurcalayınca başka şiirlerinin de olduğunu gördüğüm güzel şiirleri olan, güzel nickli yazar. bu hüzün mevsimini gölgesinde atlatmayı düşündüğüm romanlarımın, filmlerimin, müziklerimin yanına kendisinin şiirlerini de almış bulunmaktayım. bu kışı da heybemdeki erzakla, yüreğim donmadan atlatırsam kendisine benden kısık sesli bir eyvallah borç kalsın.