şükela:  tümü | bugün
  • tabi ki de toz pembe hayaller kurun. ne ara uyudum ben oluyorum sabah uyanınca.

kitap okuyun. ücüncü sayfayı görmüşlüğüm yoktur daha.

kendinizi sallayın. bunu nasıl tarif ederim bilmiyorum ama bebekliğimden kalma işe yarayan bi alışkanlığım .

ayaklar ve parmakları sıcaklığını korumalı, kesinlik ayaklarım soğuksa uykuya dalmam mümkün olmuyor.

gözümü alan pire kadar ışık olsa -misal televizyonun yada bilgisayarın güç gösterge ışıkcığı- gözüm kapalı olsa bile görüyorum ona takılıp kalıyorum. belki psikolojik hedelerden biri ama uzmanlar ışıksız karanlık ortamlarda tavsiye ediyorlar uykuyu.
  • (bkz: atarax)

şurup olanı reçetesiz 4.5 liraya satılır. sinir sisteminizi perşembe pazarına çevirerek bir güzel uyku çektirir. vardiyalı çalışanlar için idealdir. geceden çıkınca gündüz uyumak için kullanabilir. hafif bir şey zaten. mr cihazına giren bebeklere bile veriliyor.
  • (bkz: remeron)
    (bkz: desyrel)
  • ders calismaya baslasin. buyuk ihtimal 5 dakika icinde gelir. bende hep boyle oluyor
  • ılık süt falan içmekle olmuyor bu işler.kendini yoracaksın,gerekirse yatmadan önce müzik açıp göbek atacaksın ama yorulacaksın.yorulmadan uyunmuyor sonra saçma sapan şeyler düşünerek zamanını geçirirsin ve uyuyamazsın.hadi yorulmadın diyelim o zaman da kendine bir şey düşünmeyi yasaklicaksın,zaten sıkılıp bir süre sonra uyursun.hadi kolay gelsin.
  • lars von trier'in riget isimli mini dizisinde uykusu gelmeyenler için dünyanın en sıkıcı kitabını okumak tavsiye ediliyordu. böylesine bir fikir öylesine ortaya atılmamıştır, bir gerçekliği vardır diye düşünüyorum.