şükela:  tümü | bugün
  • çok ilginç bir olaydır. uykuya dalma evresinin hemen öncesi. düşünülen şeyler o kadar saçma ki o saçmalığın farkına vardığınızda birazdan uyku aşamasına geçeceğinizi anlıyorsunuz.
  • dadaizmden etkilenmiştir.
  • uykuya dalamadığım gecelerde heyecanla beklediğim an.
  • genelde dünyanın en iyi romanlarına evrilir.
  • uykuya dalma ve uyanık kalma çabası esnasında, birbiriyle alakasız bir sürü şeyden değişik senaryolar şekillenir zihinde. zorlayıp kendinizi uyandırdığınızda senaryonun akılda kalan parçaları sizi şaşırtır. anlam veremezsiniz ve şöyle düşünürsünüz: paralel evrenler var. bilincim aslında tam olarak bir bütün değil. bütünün diğer parçaları hayal gücümün ötesinde maceralar yaşıyor.
  • bu başlıkta bu kadar az entry olması çok tuhaf geldi. bunu yaşayan insan sayısı bu kadar az mı ya cidden? bana sürekli oluyor. aklınıza düşünseniz gelemeyecek kadar saçma olaylar benim aklımdan geçiyor uyumadan önce. şu an ne olduklarını hatırlayamıyorum ama oluyor eminim. bu düşünce akımı geldiğinde anlıyorum ki, ha birazdan uykuya dalacağım demek ki. bazen saçma düşünce akımları geçiyor kafamdan ve uykuya dalmadan uyanıyorum.
  • uykuya dalma sürecinde lafın lafı açmasıyla sonuçlanan hadise.
  • benim aklıma gelen çok delice. resmen bir çocukluk travması. hala da arada aklıma gelir. ilk nasıl başladı neyin kafası ile düşündüm onu hic bilemiyorum. ama hala da aklıma gelince uykum kaçar gözlerimden uyku aksa dahi uyumaktan vazgeçirtir. evet açıklıyorum.
    dilimin döner bıçağı ile yavaş yavaş kesilmesi. resmen iliklerime kadar hissettiriyor. bıçağın kesme darbelerinden dahi çıkan sesi duyar gibi oluyorum.