şükela:  tümü | bugün
  • artizlik yapmayan, efendi manasında bir kelime olmakla beraber memleketteki en boktan insan isimlerinden biridir de herhalde..insan inadına psikopata baalar walla...
  • beyoğlu istiklal caddesi çevresinde mis sokak, parmakkapı ve cihangir dolaylarında dolaşarak mendil satan yaşlı teyze. kendisi dilsizdir ama vücud dili epeyce gelişkindir. mendil satarak kazandığı paralarla bira almasıyla meşhurdur.

çok eskiden iyi bir şarkıcı olduğu ama aşık olduğu bir adam yüzünden bedbaht olarak bu hallere düştüğü söylenir. kızıyla beraber parmakkapı-cihangir çevresinde oturduğu söylenir.

eskiden yaz-kış dolanırdı ama bu kış pek görünmedi. sanırım artık kolay hastalanıyor.

bu sene sezonu açtı, geçen hafta bir arz-ı endam etti sokaklarda.
  • şöyle olmanın bir kursu, bi bişiysi varsa nolur bana bulun. olmak gerekiyor mu bilmiyorum, ama olmayışımın eleştirisi çok var. uysal olmaya çalışmak bile başlı başına uysal olmayana ters ama bir de böyle deneyelim bakalım, cidden sıkıldım artık. the secretlara filan mı karışıcam acaba? bahsedin bana biraz nasıl olunuyor. ağlamak lazım mı, böyle hisli mi olmalıyız? kaç kere ağlıcaz günde, kısık sesle, kirpiklerimizi kırpıştırıp mı konuşuyoruz? ay hiçbir şey bilmiyorum, heyecan yaptım:(
  • (bkz: uyaroğlu), uyumlu
    (bkz: yakımsak)
    (bkz: laftan almak)
  • son iki gun icinde annem aradı, bagırdı cagırdı, kapadı. sonra annanem aynısını yaptı. simdi de en iyi dostum.
    bagırın bana. kırın beni. ses etmem.
    ben insan degilim zaten.