şükela:  tümü | bugün soru sor
  • -sinyal vermeden dönüş yapmak.

bunun cezası gün itibariyle 235 lira. ancak ben hiç böyle bir ceza yazan sorumlu trafik polisi göremedim.

[trafikcezalari.web.tr/trafik-cezasi-madde-67/ trafikcezalari.web.tr/trafik-cezasi-madde-67/]

-2'den fazla şeritli yollarda sol şeridi sürekli işgal etmek. yani kural diyor ki, yol 3 veya 4 şeritliyse, önündeki aracı geçmek için sol şeridi kullan, işin bitince tekrar diğer 2 şeritten birine geç. eğer kamyon şoförü isen, en sağ şeride geç.

yoksa otomobil vs. sürücülerine 235 lira, kamyon vb. sürücülerine 1002 lirayı cezayı göndeririz.

[trafikcezalari.web.tr/trafik-cezasi-madde-46-2-d/ trafikcezalari.web.tr/trafik-cezasi-madde-46-2-d/]

amam ben bu cezanın da gönderildiğini görmedim. adam bırak sol şeridi, tarlada gider gibi en soldan yaylana yaylana ilerliyor. sağındaki şerit hızı için gayet ideal ama geçmiyor. bunu bilinçli de yaptığını düşünmüyorum. trafikte aksamaya neden olduğunun farkında bile değil çünkü.

bu derdinize deva olmak için, kolları sıvadım. aynı dertten muzdaripseniz gerisi sizin parmaklarınızın ucunda. ekleyin uyulmadığında yaptırım uygulanmayan trafik kurallarını.