• ilk ve orta dereceli yorgunluk hallerinden sonra yataga girmeyle birlikte (zira yüksek dereceli yorgunlukta kafa yastiga degmeden uyuya kalinacagi icin bu surec yasanmayacaltir) saga sola donuslerin azaldigi anda baslar. oncelikle cok sacma seyler gorur insan, daha sonra duruma gore acilir. eger bu halüsinasyon aninda örnegin futbol falan oynaniyorsa ayak yatak icinde vole pozisyonunda sallanir. cok zevklidir cok.
  • (bkz: hipnagojik)
  • ozellikle yurt ortamlarında,yanınızda birileride varsa yanlıs bi seyler yaptım zannedip insanı tırstıran durum.ertesi gun eleman bulunur,hoca dun ben uyuyodum,hani sen odadaydın,noldu sonra hatırlıyon mu diye sıkıstırılır.komik bi seyler olduysa arkanızdan anlatılma potansiyeli yuksektir zira.
  • arkadaşlarda gecediğiniz vakit gördüğünüz halisünasyonlar yaptığınız saçma-salak konuşmalar ve hareketler nedeniyle gün boyu geyik malzemesi olmanız kaçınılmazdır.
  • uçmaya benzer bazen..
  • (bkz: rem)
  • uykuyla uyanıklık arasında tanımadığım birçok sesi duyup," bunlar da kim ya" diye kendi kendime söylendiğim anlar bütünü
  • halusinasyonların farkında olursanız ,onları istediğiniz gib yönlendirebildiğiniz uykuya geçiş anları
10 entry daha
hesabın var mı? giriş yap