• kac saat uyumus oluyorum?
  • uyuyayım diye yattım aklıma ne geldi ;
    bugune kadar hiç bir tv dizisinde bir dizi oyuncusu telefonunu şarj etmedi daha.. yok düşünüyorum gerçekten de etmedi. saçma biliyorum ama uyuyamıyorum şu anda, nasıl şarj etmez ya! etse nasıl etcek ki ,düşünsenize koca köşklerde konaklarda butun prizlerde telefon şarj oluyo..tuhaf şey.
  • once cisimi yapip sonra su mu icsem yoksa once su icip sonra mi cisimi yapsam?
  • yaşandığı görülmemiş diyalog uyarlamaları.

şöyle desem o da şöyle der tabi ben de dururmuyum hemen yapıştırırım cevabı.
  • çişim var mı?
  • tam su anda uyusam uyanana kadar ne kadar sure uyumus olurum... hemen simdi uyuyamasam da on dakika sonra dalsam kac saat uyumus olurum... yarim saat once uyusaydim ne kadar uyumus olurdum... vs mantiksiz ve super bos hesaplar yaparak saatlerce uyuyamadigim olmustur.
  • - ya sevgilim nerde ya? dur şu yastık sevgilim olsun..
  • konserve açacağı ile konservenin icat sırası nasıldır acep... ki benzer paradoks tirbuşonla şarap mantarı arasında da var. önce konserve kutu yapılmış desen çok kötü mühendislik. konserve açacağı olmaksızın konserve kutu dehşet anti-user friendly bir tasarım. benim fikrim olsa direkt çöpe atardım son kullanıcı bunu açamaz elini kolunu keser diye. öte yandan konserve kutu henüz icat edilmemişken konserve açacağını niye tasarlasın biri? belki benim misc'tekiler gibi ne işe yarayacağı bilinmeden saklanan bir tasarımdı konserve açacağı. yıllarca tasarımcısının misc klasöründe bekledi de, herif konserve kutuyu görende evrekaa diye bağırarak bundan sonra senin adın konserve açacağı olsun dedi. misc...açık hali? oha komple unutmuşum. misallenyus diye mi okunur? bilimsel dursun diye çakma latince yapılmış türkçe misal gibi. misallenyus azus kuruyus, azus pilavyus. aziz pilavyus. aziz allahın bir adı, abdülaziz azizin kulu. abdül kul demek. paula abdül paulanın kulu. islamda falan dini isimler kulu denerek yapılıyo. paganlarda bak krallar sultanlar direkt tanrının oğlu olarak alıyolar ismi. amon-ra ra'nın oğlu, amonhotep hotepin oğlu. amonam esteban... eminem gibi oldu. bi mr. t vardı boynuna altın rögar kapağı asar gezerdi noldu ona? yel değirmenlerine karşı don kişot muyum, uçuyorum durmadan idiot muyummm

yalnız insan destursuz yazarken nasıl sefilce bir mutluluk duyuyor:))
  • haftada bir gün işe geç gidebilmek gibi bir lüksüm var, ben edindim. düstur diyecektim utandım. lüks dedim şimdilik. kalkıp efendi gibi işine gitmek dururken tutup rastgele bir gün gitmeme anomalisine düstur demek ilkeli görünmedi birden. ilke demişken, buradan yardırayım ben. dur sen. uyumadan önce sürekli acaba o hakkımı bu sabah için mi kullansam diye hesap kitap yapıyorum. pazartesi'yse erken buluyor, salı ise bekletiyor, çarşamba tam süper gün hafta ortası gitmeyim dinleneyim diyor, perşembe'yi cuma'ya bağlıyor, ordan haftasonunu üç güne çıkarır da bi yerlere gider miyim lan acaba derken uyuyakalıyorum. her sabah da kalkıp işe gidiyorum ama. hakkım var, kullanamıyorum. çok çelişki var, dayanamıyorum.
  • "bunları düşünmemem lazım."
hesabın var mı? giriş yap