şükela:  tümü | bugün
 • bir süredir denediğim uykuya geçiş metodu.

  türkçe yayın yapan pek podcast bulamıyorum. yani var elbette ama radyo havası vermeyen pek yok. sakin ilerleyen bir podcast olduğunda çok huzurlu uyuyabiliyorsunuz. zaten uygulama içinde uyku saati de oluyor; yarım saate falan kendisi duruyor. dinlediklerim

  (bkz: story not story)
  evli bir çiftin ortaya çıkardıkları çok güzel ve orjinal bir podcast. basitçe dinleyici yorumlarından bir konu seçiyor ve doğaçlama olarak bir hikaye uydurmaya çalışıyorlar. çok tatlı ve eğlenceli bir podcast.

  (bkz: astronomy cast)
  uzay hakkında yayın yapan en iyi podcastlardan biri ve yamulmuyorsam 8 senedir de yayındalar. (bkz: pamela gay) astronomi hakkında fazlasıyla bilgiye sahip ve çok güzel bir anlatımı, konuşması olan bir doktor ablamız.. (bkz: fraser cain) universe today sitesinin kurucusu ve oldukça enerjik bir anlatımı var.

  (bkz: discovery)
  bbc yayını ve şimdilik anladığım kadarıyla farklı kişiler farklı konular hakkında konuşup insanlarla söyleşi yapıyorlar. profesyonel kalitede ve bilgilendirici bir podcast.

  (bkz: tomorrow's world)
  tekrar bir bbc yayını. daha futuristic bir havası var; ses efektleri falan oldukça değişik bir hava katıyor yayına. bir kaç bölüm yayınlandı ve güzeldi ancak neden kesildi bilemiyorum.

  not: zamanla buraya türkçe ve ingilizce farklı yayınlar da eklenecektir.
 • spotify'da yeni keşfettiğim bir podcast kanalı olan 'get sleepy 'i uyuyamayanlar için tavsiye etmek isterim. hem de ingilizce öğrenmeye çalışanlar için oldukça faydalı.. dili oldukça basit ve anlaşılır bir aksanla anlatılıyor hikayeler.. anlatıcının sesi de çok ama çok dinlendirici...

  şu an glassblower's apprentice'i dinliyorum ve gözlerim ağırlaşıyor.. zzzzz...