şükela:  tümü | bugün
  • (bkz: sabahlamak), (bkz: hayvan uykusuzluk), (bkz: uykulu sozluk kullanmak), (bkz: uykusuzluk) gibi sebeplerle yapilan sey, is, olus, eylem..
  • uyumama sebepleri oldukça gerçekleşebilecek, pek de hoş olmayan, insanın direncini ve algılama gücünü azaltan, geçici de olsa bir süre için insanı körelten durum...
  • uykuya karsi koymakta israr etmek. bu durumda gozler kapanirken gereksiz islere girismek, ona buna tel acmak, sms atmak, yemek yemek, sigara yakip az daha kendini atese vermek, yazi yazip ertesi gun ne yazdigini hatirlamamak, tek kelime anlamadan bir seyler okumak, tv'de abuk sabuk bir seylere manasizca bakakalarak durmak seklinde gelisir. uyumayan sahis eger asik olmussa uyuyamayacak kadar heyecanli ve yerinde duramaz bir haldedir, askindan kazik yediyse uyuyamayacak kadar uzgun ve yenilmis. bir de uykuyu olum gibi aligilayip hayatlarini uzatmak amaciyla uyumayanlar vardir ki, onlari artik allah kurtarsindir. yeterli su tuketimi yapildiginda 4-5 gun uyunmadigi kanitlanmistir. (bkz: ben bugun bunu gordum)
  • dolu bir hafızayla autocad çalıştırılan bir bilgisayar nasıl olursa öyle olmak.
  • bugun 1 lt'ye yakin kahve tuketmeme sebebiyet vermis sefil durum.
  • (bkz: insomnia)
  • her şey muhteşem giderken, mutluyken, hayattan ciddi zevk alırken, içinde bulunduğun anları kaydedip ileride bekleyen berbat günlerde tekrar yaşayabilme hayaliyle dopdoluyken ortaya çıkan bu ender mutlulukların tadını çıkarmak, günü bitirmemek, keyifle sürmekte olan hayata birkaç saatliğine bile olsa ara vermemek isteğinin sonucudur. laylay.
  • alışkanlık haline gelince insanı insanlıktan çıkaran virüs.
  • bunye alistiktan sonra, biraz da saglikli beslenen spor yapan biriyseniz (ki boyle olunca uyunmasi beklenir ama... bilemiyorum) sorun cikartmayan olaydir.