şükela:  tümü | bugün soru sor
 • uyumlu olucam diye karakterini kaybeden kişi bazen ağırbaşlı hoşgörülü fedakar ve sabırlı insan ile karıştırılabilir ve fakat işin aslı böyle değildir. ikisi birbirinden çok farklıdır. bahsi geçen insanlar her şeyi kabullenmek, eziklik, pasiflik, bulunulan kabın şeklini almak, fikir beyan edememek gibi insan ruhunu kemiren, eksilten davranışlarda bulunup sonrasında bunları fedakarlık veya uyumluluk gibi kalıplara sokmaya çalışırlar. ortamı düzeltmek / dengeleri kurmak birinci vazifeleriymiş gibi hareket ederler ancak bunda da muvaffak olamaz, kendilerini üzdükleri ile kalırlar.

  kendi prensipleri doğrultusunda, kendi doğrularını yaşayarak da başkalarına uyum sağlayabileceğinin farkında olmayan insanlardır. uyumu herkesin aynı şeyi aynı yöntemle düşünmesi sanırlar. bu yönü ile biraz cahildirler.

  elbette ota boka çemkirenlere, düşüncelerini empoze etmeye çalışanlara, her daim muhalif olanlara göre zararsızdırlar. ne var ki kötü olmamak iyi olmaya yetmez.
 • kişiliği olmayandır.
  taviz verdiği için değil kişiliği olmadığını anladığı için içten içe biriktirdiği öfke, çok geçmeden kendini dışa vuracaktır.
 • sakalli tavernaciyi ozleten insan tipi.
 • kendini kaybetmek sonra tekrar bulmak uzun zorlu bir yol olup, bundan caymak icin hayatta bulabilecegimiz milyonlarca bahane(misal uzun zamanli iliskiler,sevgililer) hic eksik olmaz. bakis acisini degistirmek gerekir. yoksa bosa gecen koskoca zamanlar. pismanlik .kabullenis. en sonunda da toparlamak icin kisa gorunen bir zaman. bazi insanlar canlarina okunmadan anlamazlar. onlara da inatci diyoruz. onlar kendilerine aptal derlerse o da kabul edilir.ortaokul kompozisyonlari kivami entry, kisiliginden taviz veren insanlari yerden yere vurmak, kendilerine gelmelerini saglamak icin yazilmamistir.
 • çok fazla şeyden vazgeçmekte, taviz vermekte olmadığı için fazla zorlanmayan bir canlıdır. ortama göre bulunduğu kabın şeklini alır, erkek kankaların yanında futbol manyağı bir erkek, ofis ortamında entelektüel ve kibar bir beyefendi, sanal alemde melankolik romantik bir şair, rakı muhabbetinde ağzı küfürlü bir maço, aile ortamında terbiyeli ve sevecen can evlat olabilir bulunduğu her kabın şeklini alarak. normalde eşek demekten görünen bu insan, öte yanda ağız dolusu küfredip nefret kusabilir. sabır ve iyiniyet deposu, ne deposu kaynağı gibi durur iken, bir anda alev topu ve hitler'in yedinci göbek torunu gibi davranabilir.
  herkesin olduğu ve yaptığı farklı ortamda farklı tavır sergileme işini, farklı dünyalarda farklı kişiliklere sahip olma ve hattaaa şizoid kişilik bozukluğu noktasına götürebilir. sevilme, kabullenilme, ilgi görme, onaylanma ihtiyacı gibi masum ve temel bir güdüyü, ihtiyacı daha sağlıklı ve tutarlı şekillerde sağlayamıyorsa, bunu sağlamak üzere farklı kişilerce, farklı ortamlarda onaylanıp kabul görmek için her renge, her şekle bürünebilir. yedi kralla barışık denen hale gelebilir.
  ama her şey olabilen bir şey hiç bir şeydir durağı seyahatlerinin sonu olabilir.
  allah yardımcıları olsun.
  ayaktan tedavi ile şifası zor diyorlar.
 • eoo.. kotu insandir evet.
 • (bkz: life for rent)
 • topluma ve insanlığa faydası dokunacaktır... ama kendisine ?
  (bkz: pavlov un köpeği)