şükela:  tümü | bugün
234 entry daha
 • kendi seçmeninde karşılığı olan bir tavır.
  yani büyükler şunu der. devlet dediğin bir tokat gibi ansızın inmelidir. caydırıcı ve katı olmalı.

  ortalık hırsız, tecavüzcü, torbacı vs kaynıyor. mahkemeler sadece teferruat oluyor bu iflah olmazlara.

  hukuk mukuk zırvalamayı kesin.
 • ilk defa bu adamın doğru birşey söylediğini gördüm. her şeye de muhalefet olmayın be kardeşim. ha okul önünde uyuşturucu satıcısı ha da çocuk tacizcisi pedofili bir sapık. benim gözümde aynı şey. evlatlarımızı bu orospu çocuklarından korumamız gerekiyor ve her türlü caydırıcı önlem alınmalı. en başta da idam cezası bu tür suçlar için geri getirilmeli.
 • ulkenin yargisi yok mu diye dusunduren istek. yakalarsin yargiya teslim edersin yargi geregini yapar. ceza caydirici degilse ona gore kanun cikartirsin, caydiriciligi artirirsin.
  uyusturucu satanin ayagini kirmak nedir yahu? bir ay sonra ayagi iyilesir tekrar satisa baslar.
  boyle sacma cezalandirma mi olur? insan gercekten hayret ediyor.
 • hukuksuzluğun hukuku
  "her toplum hakettiği gibi yönetilir."
 • dutertevari bir çıkış. olumlu buldum. uyuşturucu, taciz, tecavüz bunlara tahammülüm yok.
 • tecavüzcülerinde daşşaklarını burduk mu değmeyin adaletin keyfine. bu nasıl bir sorumsuz yaklaşımdır, bu nasıl kendini adaletin üstünde görmektir? inanılır gibi değil. içişleri bakanı bunu derse halk neler yapmaz?

  (bkz: höh bunu beğendi)
 • algı operasyonu nasıl yapilir diye ders olarak okutulmasi gereken ifade.
  hukuksuzluklarini mesru hale getirmek icin toplumun ortak olarak tepki gosterecegi bir konu uzerinden zihinlerde "hukuk cignenebilir" algisini yerlestirmek.
  uyusturucu saticilarinin zerre umurlarinda olmadigi ortada, gercekten olsa, olan yasayı işletseler yeter, ama popülist söylemlerle algı oyunu yapmaktan baska bir bok yapacakları da yok. bunlar yeni egrmen bağış, yeni zafer çağlayan. aynı tıynette insanlar. yarın bunlar da gider, yerlerine yenileri gelir. böyle mevkilere tek yetisi sorgusuz biat olan insanlar getirmeye devam ederler, olacaği da budur.
 • hakan atillaya da en son böyle demişlerdi , sonra gördük neler olduğunu
 • uyuşturucu, tecavüz, çocuk tacizi gibi konularda muamele böyle olmalı. bir yerini kırmadan 3- 5 yıl ekmek elden su gölden sıcakta bunları yatırmanın bir anlamı yok. şeriatın tek sevdiğim tarafı bu tip cezalar.
 • işte ben bu yüzden pek az insanın ciddiye aldığı/umursadığı/okuduğu/takip ettiği/baktığı türkler için siyasete giriş dersleri serisini yazıyorum. bu yüzden daha dün hukukun üstünlüğünden bahsettim, bu yüzden devletin şiddeti tekeline almamasının sonucundan bahsettim, bu yüzden liberalizmin herkese eşit davranmamayı savunduğunu anlattım, bu yüzden muhafazakar demokrat diye bir şey olmaz diye anlattım...

  yarın öbür gün ya bunlar kendi kendilerine "hacı biz o kadar uğraştık ama hala olmadı. ondan bugün resmen türkiye cumhuriyeti'ni ortadan kaldırdık" diyecekler, ya birileri bize "demokrasi getirecek", ya bir şey olacak. sonra yeni devlet kurmakla uğraşırken filan aha bu hap niyetine yazdığım yazılar da işimize yarayacak. zira malumdur ki hem fikirle hem hareketle uğraşan adam her yerde az, bizim buralarda daha da az. ben de öldürülmüş olurum o vakte, ahanda bu hapları yutup belki siz adam gibi bir ikinci cumhuriyet kurarsınız, bunun gibi söylemlerden de uzak tutabilirsiniz memleketi. çok bir şeye gerek yok, sadece "düzgün" ve terimi karşılayan bir cumhuriyet kursak ötesi bir şekilde gerçekleşecek zaten. hukukun üstünlüğü cumhuriyete bağlı, insan hakları da ha keza. evvelince bir egemen kılalım cumhuru, sonra egemenliğin ifasında kilit rolü verelim hukuka. sonrası allah kerim...

  ha bu hapları (ki benim yazdıklarım olmasına gerek yok. daha nice haplar, daha nice fitiller var ortada. yeter ki siz bu hapları yutmaya niyetlenin) yutmayıp uzak tutamazsanız böylesi söylemleri ve dahi hareketleri, o ikinci cumhuriyet de batar. ne diyeyim...
60 entry daha