şükela:  tümü | bugün
  • dehşet bir şarkı,buradan yola çıkabilirsin.

https://youtu.be/pm3kusqnvvk
  • sabahtan akşama kadar tarlalarda çalışan zavallı kolombiyalı kadınları anlatan bir kısa film için (bkz: pamuk prenses 2)

edit: yazılan entry'nin alt metnine iyi bakılırsa örnek verdiğim film tam amaçlanan duruma hizmet edecektir diye düşünüyorum. özellikle kadıköy insanlarına olan bakış açısı.
  • bu işlerdeki en büyük sıkıntı akla ilk gelen fikirlerin çoğu zaman çöp olmasıdır. tabii usta bir senarist değilseniz.

şevk kırmak için demiyorum. ancak bu tür projeler gönüllü profesyoneller tarafından yapılmalıdır. biz de suserler olarak ortak yapımcılığını üstlenir cebimizde ne varsa gönlümüzce ortaya koyarız.

kısa film gibi dışarıdan çok basit görünen, aslında ciddi emek isteyen bir iş, masa başına geçtiğinizde sırlar dünyasından bile banal olabilir. özellikle sosyal mesaj vermek istiyorsanız bu durum muhtemelen daha da pekişir.

sinema çok derin bir iş. iyi sinema, sinemasının üstğnekafa yoran 3 5 sağlam kafa ve bunlara maddiyat sağlayacak paralı yapımcılardan çıkıyor.

türk sinemasının genel tablosunun bu kadar aşağılarda olmasının sebebi de sinemayı çok hafife alıyor olmamızdan kaynaklanıyor.

çıkın o filmi çekmek istediğiniz kadıköye, 100 kişiye sorup popüler cevap alın. 100 kişiden 100 ü de kısa film çekmiştir. ama ne hikmetse numunelik örnekler dışında iyi film çıkaran yok. çünkü 1 ayda zenci gibi ingilizce konuşamazsınız.

dolayısıyla projenin çağrı metni yanlış. dediğim gibi bunları şevk kırmak adına değil, yapılanmanın doğruluğu adına söylüyorum.