şükela:  tümü | bugün
  • uyuşturan etkenden kişinin kendi iradesiyle kurtulmasıdır genel anlamda.uyuşturucunun altında kimyasal maddeler,şeker,televizyon,uzatmalı sevgili,din gibi çeşitli konu başlıkları da bulunabilir,bulunmaktadır.
  • hayata tutunacak bir dal bulmuş olmaktır.
  • insani kus gibi kilan, bünyeye oh be cektiren, hayata yeni bir baslangic yaptiran durum. nerden mi biliyorum?

(bkz:world of warcraft)
  • iyidir , güzeldir, hatta katmerli güzeldir, aferin lan sana .
  • yeniden doğmak falan değildir, yeni bir başlangıç asla olamaz. uyuşturucuyu bırakmak insanın içinde tekrar başlamamak için her gün verdiği bir savaştır. kendini tekrar o mutlu dünyaya dönmemek için gavurların "simple pleasures" dediği nanelere vurmaktır. zaten uyuşturuculardan sonra hayattaki en büyük zevkler bile "simple pleasures" tadında gelir. bir kez tadını alanın bir daha o hayatta aynı tadı alabileceği, yerine koyabileceği herşeyi sırayla denemesidir. ömrünüz yerine konulabilecek birşey aramakla geçer.
  • uyuşturucuyu bırakmak kolaydır, lakin kocaman bir aması vardır. ben kurtuldum ancak kurtulamayanları da çok iyi anlıyorum ve kesinlikle yargılamıyorum. çünkü you say drugs are evil but your world seems worse to me...

"insanlar hoşlarına gittiği için kötülük yapmaz, sadece iki kötü şeyden daha az kötü olanını yapar." dion fortune

edit: rica ediyorum, bu entry'den uyuşturucu kullanımını onayladığım manasını çıkartacak kadar zavallı bir ahmak olmayın. belki de bu yüzden o kimseler kullandıkları iğrenç maddeleri sizin alelade varlığınıza ve zirveleri alçak en'lerinize tercih ediyordur... bknz

(bkz: #62988257)
    (bkz: #71874787)
  • uyuşturucusundan uyuşturucusuna çok değişir o işler.
  • zor olan durumdur.

uyuşturucu kullananlar arasında bir söz vardır "uyuşturucu bırakılmaz, ara verilir." bu arayı da kişinin iradesi belirler. bunun sebebi de uyuşturucu kullanımında algılanan mutluluk ölçüsüdür; çünkü günlük hayattaki hiçbir duygu durumu uyuşturucu etkisindeki bünyeyle bir değildir. duygu ve durumlar uçlardadır. bu durumdan sıyrılmak da her babayiğidin harcı değildir.
  • uyuşturucuyu bilemem de ben sigarayı bıraktım iki ay oldu galiba. bu bile çok zordu.
    allah yardımcınız olsun umarım hepiniz kurtulursunuz. zira ben bi paketi 2 3 günde içen birisi olur ben dahi bi kaç gece fena krize girdim. zor tuttum kendimi gidip sigara almamak için.
  • hiç bırakanını görmedim malesef. ancak kötü bişey olması lazım ki bırakılsın. kötü bişey derken birisinin ölümü, overdose riski gibi şeyler. bad trip zehirlenme filan anca ara vermeye sebep olur. başlamayın kardeşim. kullanan arkadaşlarınızın da yanında olmayın. onları takılıyor ama ben takılmıyorum diye bişey yok. kullanandan uzak durun. bi noktada başlarsınız. bırakmak gerçekten sağlam irade ister çünkü. tüm arkadaş çevrenizi hayatınızı her şeyinizi değiştirip kendinizi değiştirip sıfırdan bi hayata başlamanız gerekir. kayıplarını da hiç bir zaman telafi edemezsiniz.