şükela:  tümü | bugün
  • bir arkadaşım için dinlemek istediğim ve diğer insanların da yararlanabileceği tavsiyelerdir.

yakın bir arkadaşım var. kendisi inşaat mühendisi. kız arkadaş edinememekten çok şikayetçiydi. öyle böyle derken bir kız arkadaş edindi. kız esrar kullanıyormuş. bu arkadaşım da kullanmaya başladı. sonra kızdan ayrıldı. ben de o sıralar arkadaşımla, işlerden dolayı, fazla görüşemiyordum ama esrar kullandığını duyunca kendisine kızdım. kimse gelip de bana esrar şöyle böyle diye goygoy yapmasın. uyuşturucu uyuşturucudur!

neyse... ailene söylerim seni, dedim. kar etmedi. kızdan da ayrılmış. şimdi ise hap kullanıyor. olay artık kimyasala dönmüş. ne yaptıysam, dinlemiyor. şimdiden bir sürü insana borçlanmış. borcunu da ödeyemediği için insanların gözünde imajı sıfıra inmiş. ailesinin de şu an haberi var. arkadaşım evde yokken, haber vermeksizin amcası gelmiş evine. ev sahibi de oğlunuza sahip çıkın, uyuşturucu kullanıyor demiş. ama ailesiyle bağlarını da kopardığı için ailesi de bir şey yapamıyor.

bu konuda tecrübeleri olan arkadaşlar varsa dinleyebiliriz.

biliyorum, bırakması için önce kendisinin bunu istemesi gerek. ama bu durumdaki bir insana bizim de hiçbir şekilde yardımcı olabileceğimiz bir durum yok mudur?