*

şükela:  tümü | bugün
  • his alamaz duruma gelmis, uyusturulmus..
  • tembel..
  • (bkz: yavaş)

benim bu. şimdi uzun uzun anlatamam ne kadar uyuşuk olduğumu, yorar ama yumurtaya ilk ulaşan sperm nasıl olmuşum merak etmiyor değilim. o kadar yol git, milyonlarca sperm ile mücadele et, hedefe ulaşınca girebilmek için itekle, zorla falan. ooff çok yorucu.
  • (bkz: tüm gününü ekşi sözlük'te geçiren insan)

sözlük karşısından kalkmayacak kadar tembel olmak.
  • tahammül sınırlarımı zorlayan insan modeli. bir insanın rahat, umursamaz bir yapıya sahip olmasını anlıyorum* da uyuşuk olmasını anlamıyorum. rahat mizaçlı insanın elinden iş gelir. başına geçtiği her neyse onu başarıyla tamamlayabilir ama uyşuk öyle mi?elinden iş gelmez böylelerinin bir bardak su içmeye takati yoktur sanki, hayatı hep slow motionda yaşarlar, konuşurken heceleri geve geve konuşup karşılarındaki insanı çileden çıkarırlar. yavaş hareket etmeleri değildir problem, en temel insan davranışlarını bile salakça sergilemeleridir sinir bozucu olan. yürümekten, konuşmaktan acizmiş gibi davranıp etraflarındaki insanların yaşam enerjisini çekerler.
    hatta benim için bir nevi ruh emici gibiler, onları görünce bir daha hiç mutlu olmayacakmışım gibi hissediyorum.
  • (bkz: uluk)
    (bkz: uyuz)
    (bkz: lapbak)